şükela:  tümü | bugün
1702 entry daha
 • eğer kendisi son hareketlerinde samimiyse bunu bize açık açık göstermeli. ilk çıkacağı tv programında yada sosyal medya yoluyla şahit olduğu veya bildiği tüm yolsuzluk ve benzeri kötü işleri ortaya dökmeli. belgeleriyle konuşmalı, bu işleri yapanları zor durumda bırakmalı hatta görevde olanları istifaya zorlamalı.
  kuracağı partiyi akp'den geçecek olan tüm milletvekillerine kapatmalı.
  işte o zaman anlarım ki iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışıyor. yoksa herkesin gözünde yeni bir bir yedek lastik konumundan öteye geçemeyecektir.
 • bana sorarsanız tam bir zokadır. şimdi siz , normalde reisten izin almadan helaya gidemeyen bir güruhun onun izni olmadan ve ona rağmen akpden koparak bir parti kuracağına inanıyorsanız ya da inandırılıyorsanız tüküreyim sizin aklınıza. bir de soslamışlar “ bak adam cb yardımcılılığını ekonominin başına geçmeyi elinin tersi ile itip muhalif parti kuruyor”. he canım he öyle... babacan tayyip ile görüşmeye gittiğinde ona rest çektiği ve ayrılmak istediği senaryosu da baya tutmuşa benziyor. bakın arkadaşlar durum şu iyice açın kulağınızı: ali babacan partisi, akpden kopan veya kopmakta olan ve chp- iyi partiye yönelecek olan eskinin anap-dyp tabanlı pragmatik orta yolcuları için üretilmiş bir zokadır. burda az değil akpnin total oyunun yarısını temsil eden bir kesiminden bahsediyoruz. bu oranın hepsi akp den kopup ali babacana gitti diyelim . rte nin elinde %25 lik bir refah döneminden gelen islamıcı oyu var. chp nin oyu da değişmez %25 lerde. yani koalisyonlar dönemine hoşgeldiniz.ali babacan her koalisyonda ya hükümet ortağı ya hükümet başı olmaya aday. akp ile ortaklık yaparsa bizler için değişen bir şey yok. parçala topla aynı mantık. chp ile ortaklık yaparsa olası bir rte yargılama hamlesinde chp nin elini tutacak bir ortak olacaklardır. yani her durumda yine “adam kazandı”ya gelecek olay.
 • drgogol'un yazdığını görüyor ve arttırıyorum. yakın bir gelecekte "akp artık çok yıprandı ve işlevini yitirdi, yolsuzluklarla da özdeş hale geldi. gel reis bırak akp'yi, bizim yepyeni, yesyeni partimizin başına geç" şeklinde bir teklifle tayyip bey'e gidebilir.
 • akp'nin can simidi. baktılar millet yavaştan uyanıyor,akp oyları düşme tehdidi altında yeni bir parti kurup kendilerini "ak"layacaklar.

  olayı erdoğancılar ve diğerleri gibi algılamayın. erdoğana destek veren yandaş diye tabir ettiğimiz varoştan yükselme zengin kesim ve erdoğana yaranıp malı götüren tayfanın, erdoğan olmama durumunda ürettiği kurtluş planı, geminin filikası.

  lacivertin tonları kısaca.
 • büyük resimciler toplaşmış yine. komplo teorilerine hastayım. bunlar ultra zeki. resmin büyüğünü gördüler. ortada dağılan bir parti var. her türlü yeni partiler kurulur. yok reisinden izinsiz sıçamazmış da yok bilmemneymiş. ne büyüttünüz lan bu adamı. geçin bunları bıkmadınız bi.
 • dürüst ve akıllıdır (zeki mi onu ben bilmem), kişisel çıkarını gözetmeden görev yapmış ender akp’lilerdendir.

  nefret barındırmayan yüzü, kırıcı olmayan tavrı iyi bir insan olduğuna işaret ediyor.

  ama bu özellikleri lider olmasına yeter mi bu biraz şüpheli. çünkü hitap edeceği kitle, bağıran-çağıran, diklenen tipleri seviyor. yeni bir imaj tutturamazsa (bkz: ekrem imamoğlu) işi zor gibi.
 • sürekli hakkında haberler çıkan, iddialar ortaya atılan, ağzından söylemler paylaşılan ancak her ne hikmetse hiç bir şekilde piyasada görünmeyen ne bir kamera karşısına geçen ne bir demeç veren biridir. insanın aklına gazetelerin uydurma transfer haberleri gibi gelmeye başladı artık her bir iddia. bugün adam evinde yatıyor yok o taraklar bezi dese biri kim inkar edebilir.
 • (bkz: ırak'a ilk bomba düştüğünde 8.5 milyar dolar hesapta)
  (bkz: #92490746)
 • bu adamın yine akp tayfasıyla birlikte başa geçtiğini ve 20 yıl da bu şahsın ülkeyi yönettiğini hayal ediyorum. ben kesinlikle ya kafama sıkarım ya da akdenize egeye gidip diğer mültecilerle birlikte atlarım bir tekneye. ölürsem de orada ölürüm.
 • kendisine verilen vazife gereği, akp'den kopan oyları tek bir havuzda toplayıp kendi elleriyle erdoğan'a hediye edecektir.
45 entry daha