• artık haftaiçi her gün 10-13 arası pal nostalji'de.

eski günlerdeki gibi!
  • kent fm'de kentsel dönüşüm programını icra eden pozitif adam. normalde çok uyuz olurum böyle aman iyi düşünelim iyi olsuncu pozitif auralı tiplere ama bu samimi yahu. babamın ısrarları üzerine dinlemeye başladım şimdi ben de sıkı takipçisiyim artık. bu arada bugünkü crazy english summer için de teşekkürler.*

editto: bir de sayesinde ortaçgil'in integral şarkısını keşfettim ki bunun için de ne kadar teşekkür etsem az.
  • sabah işe giderken dinlemeye başladığım, alem fm' de yayın yapan radyocu.

öncesini bilmiyorum ancak, kültürlü bir insan olduğu, babacan tavırlarından ve samimiyetinden belli oluyor. konuşurken, araya istemsizce karışan ege şivesi, gülümseten detaylardan. egeli olduğu için, ektsra özenle dinliyorum. yayın hayatında başarılar dilerim.
  • eğlenceli adamdır.

kent fm'i keşfetmemle sabahları bu adamın müptelası olmam aynı döneme denk geldi. müptela derken abartmıyorum, sabahları işe geldiğimde bile çıkmıyorum arabadan bunları dinlemek için, evet bunları.

(bkz: bir yancı olarak yarkın)

edit: saati gasp edildi yerine metehan çakır diye biri var artık, anlam veremedim, ali bal kadar eğlenceli biri varken neden???? ali bal bunu hak edecek ne yaptı ulan!

edit2: bugün bu adamı biraz stalkladım. adam boğaziçi mezunu, vatan medyada görev almış, ülker'de görev almış, şimdi radyo satıyormuş, kent fm'de yine yönetim falan vay arkadaş dedim, ben bir de bu adamın yayın saati değişti yazık lan diyordum. şaka maka adam taşaklı çıktı rıza baba, ayrıca gerçek ismi bilal bal'dır, ali çocuğunun adıymış sahne ismi olarak kullanmaktaymış ali'yi. iyi adam ama bir gün boş zamanım olursa çat kapı yapacağım kendisine buradan duyuruyorum.
  • bu sabah ilk programını kaçırdığım ve bu sebeple beni üzüntülere gark eden kişidir.

kısmet yarına, özledim bee!

ama bu arada ona hala kırgınım kent fm konusunda, biliyorum kendisi okuyor buraları, neden bırakıp gitti, neden radyoyu sattılar, biz o kadar kıymet verirken kendisi kim bilir ne kadar kıymet veriyordu, neden be baloğlan?

her şeye rağmen yarın sabah bir "amaaan beee, nolacaaak" desin de stresimizi kırsın.

2.gün sonrası edit: yav arkadaş program boyunca ali bal'dan çok reklamların sesi duyuluyor, ne reklammış bitmek bilmiyor. bu durum büyük ihtimal radyo yönetiminden kaynaklanıyor ama birinin artık müdahale etmesi gerek, reklam duymak için açmıyoruz radyoyu.
  • kent fm 87.7 nin eski sahibi. dönemin kentsel dönüşüm programının da sunucusu(ydu). o zamanlar radyo bebek sırtlarındaydı. bize de pazartesi sabahları performans günü olarak sesimizi duyurma fırsatı verirdi (bkz: kent sanatçıları) umarım güzel projelerle yeniden hoş sedalar bırakır geleceğe.
  • tanışma olanağım olsa da ne diyeceğimi bilemediğim, her gün programını dinlememle birlikte kendimi bir tık daha bu hayatta cahil hissetmemi sağlayan, güzel insan.

değerli insan kendisi. ettiği sözler, kinayeler, kullandığı cümleler ve sözcükler; o kadar bir nakış makinesinden geçirilmiş ki, hem cuk diye oturuyor hem de iz bırakırcasına iz bırakabiliyor.

ayrıca dolu bir insan. neyi nerde söyleyeceğini, boş konuşmak yerine dolu dolu konuşmayı, programını da doldurmayı çok iyi biliyor, çok seviyor. işini çok seven bir insan, her haliyle belli. seni seviyoruz alibal! kent fm'de müthiş işler yapmaktasın, inşallah her şey dilediğin gibi olur ve kaliteni, kendini bozmadan ilerlersin.

(bkz: kentsel dönüşüm)
  • dünyanın en rahatlatıcı, dertlerden arındırıcı "aman beee, n'olacak beee, boşverin gelin şöyle güzel bir zeki müren dinleyelim" diyen radyo programcısıdır.
  • kent fm’i ihya eden adam idi. kendisi bugün itibari ile alem fm‘de günaydın ahali programına başladı.

sabah 7’de açıyor dükkanı, 7 desem de daha erken başladı bugün.
  • (bkz: kumpas)
hesabın var mı? giriş yap