684 entry daha
  • karaciğerimi elime almak üzereyken aldığım karar.

basit bir sağlık raporu almak için yaptırdığım kan tahlilinde alt/ast değerlerim 200'lerde çıkınca hayatımın en korku dolu ve üzgün gününü geçirdim. antidepresan ve beta bloker ile birlikte yoğun alkol kullanımım yüzünden ciddi ciddi karaciğerime zarar vermişim. karaciğerim kendisini toparlayana kadar* uzunca bir süre ağrı kesici dahi kullanmam yasaklandı. antidepresan, beta bloker, allah ne verdiyse kesildi. sorunlarımın çözümlerinden kaçmak için sığındığım liman az daha sonum olacaktı. bir daha değil içki içmek, kolonya dahi koklayacağımı zannetmiyorum. sağlığın değeri elden gidince anlaşılıyor. çok geç olmadan, bugün bırakın...

bugün yeni hayatımın ikinci günü. bunu da buraya not düşeyim.

(bkz: bir musibet bin nasihattan iyidir)

edit: çok sayıda mesaj aldım, iyi dileklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. öte yandan ben antidepresan ile birlikte yoğun alkol kullanımından söz ediyorum, sakın ola "antidepresan karaciğerlere zarar mı veriyor?!" diye düşünüp kafanıza göre ilaçlarınızı bırakmaya kalkmayın ey ahali! ben karaciğerime zarar verebilecek her şeyi aynı anda yaptım, bu sebeple kendimi fazlasıyla suçluyorum, bir başkasının suçlamalarını kaldırabilecek psikolojide olmadığım gibi panik bozukluğum sebebiyle kullandığım ilacımı da bırakmak zorunda kaldım, fazlasıyla diken üstündeyim. bu yüzden rica ediyorum, felaket senaryolarınızı kendinize saklayın, iyileşmeye çalışıyorum.
hesabın var mı? giriş yap