• almanya'da 100 euro market alışverişi vs türkiye'de 100 tl market alışverişi.

edit: öyle bir alman hayranlığı var ki adamlar savunuyor. delirmişsiniz siz.
  • yedi yıl önce ülkemizde polisler, ali ismail korkmaz'ı döve döve öldürdüler. döve döve. hiçbir suçu, günahı, yanlışı yoktu. daha iyi bir yaşam istediği için öldürüldü.

almanya'da gerçekleşen bilmediğim bir olay üzerinden nefret kusacak değilim. ama o zamanlar tepki göstermeyenlerin şimdi dış güçler demesi de gülünç olur. kendi ülkesinde medeniyet olmayan bizler, başka ülkelerin asayişlerine had bildirebilecek mertebede değiliz.
  • yapılmaması gereken harekettir. kelepçeyi takarsın olur biter.
    ve nedense yine ne yaptı diye düşündüğüm almancıdır. böyle düşünmemize sebep olanlar utansın.
  • ya adam bir suç işlemiş olabilir. ama boynuna basmak ne adamın kardeşim.

bir de polise arka çıkan var. neymis gurbetçiler zaten çok efendiymiş vs. diye taşak geçiyor aklınca.

ulan görüntü insanlık dışı işte daha ne aq.

edit: özelden küfür edip, yallah türkiye'ye diyen arkadaşlar var. beyler ben zaten 27 senedir türkiye'de yaşıyorum. almanya'da bir akrabam falan da yok. yapılan insanlık dışı davranışa suç demem niye bu kadar zorunuza gitti?
  • almanya yapıyor ise bir bildiği vardır,
    öldürse de adam gibi öldürür alman polisi
    yine ne yaptı acaba bu gurbetçiler
    ali ismail öldürdü türk polisi alman polisini suçlayamam olay nedir bilmiyoruz
    şeklinde savunulan polis.
    sözlüğe kimleri aldınız, buralara odasının duvarına hitler resmi asan daha almanya'ya varmadan asimilasyon süreci tamamlanan mülteci dolmuş.
    goethe enstitüsü efsanesi seni de tebrik ederim ablacım mükemmel propaganda yapıyorsunuz.
  • daha geçen gün fransa başbakanı bu tür tutuklamayı kaldırıyoruz demedi mi neyini savunuyorsunuz elin polisinin?

harbiden kompleks dolu bir ülkeyiz ya.
  • boynuna bastırılan türk olduğu için, bastıran da alman olduğu için aşağılık kompleksli batı özentilerinin nasıl kıvıracaklarını görmeyi merakla beklediğim olay.

çoğu başlığa bile uğramaz zaten de, belki daha toy olanları bir kaç cümle kem küm ederler.

edit: sol gericilerin zeka ve kültür açısından sağ gericileri aratmadığını tekrar görmüş olduk.
  • münihten bildiriyorum burda ırkcılık yok böyle birşey bana alman polisi yapsa donuna kadar tazminat öder
  • avrupa’da türklere böyle davranılmasına şaşırmadım. çünkü türkiye’de de türklere böyle davranıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap