şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cogu kisinin basina gelmistir, birini düsünürsün ve o anda o kisi seni telefonla arar. ya da sonu iyi bitmeyecek bir is öncesinde icinde kötü bir his olusur. bu his bazi kisilerde daha güclü bazi kisilerde ise fazla güclü degil. son okudugum makalelerde bilimin bunun nedenlerini aciklayamadigini gördüm. sonucta böyle birsey var ama bilim bunu aciklayamiyor. bu yüksek bir gücün canlilara lütfu mu?

edit: hayvanlarda özellikle köpeklerde de bu his güclüymüs.
  • bilimsel açıklamasını yapıyorum iyi dinleyin.

(bkz: hüsn-i kuruntu)
  • bılımsel acıklamasını bılmıyorum ama ıcımde ne zaman kotu bı hıs olsa ve yok, yok oyle degıldır dıye kendımı ıstemeye ıstemeye zorlasam kotu seyler basıma gelıyor.
    ınsanlara, durumlara fılan karsı cok gucludur.
    bırıyle tanıstıgımda mısal notunu ıkı dakıkada verırırım ve sımdıye kadar hıc yanılmadım.
    sadece ben ıyımser bı ınsan oldugum ıcın kotu hıssettıgımde bır duruma ya da kısıye karsı, onyargılı olma, ıyı olacak dıye bazen kendımı zorluyorum ve hep kotu oluyor.

bazı ınsanlarda guclu olan.

bı kere sevgılım benı aldatmıstı. onu hıc aramayan ben o gun uc dort defa aramısım. dumur olmus nasıl hıssettı dıye.
    hep hıssedıyorum. ben de boyleyım.
  • bilmiyorum ama korkutucu boyutlarda olabiliyor. özellikle “kötü” olanı hissediyorum. karşımdakinin anlık değişimlerini, aslında ne hissettiğini bazen de bir adım sonrasını..
    rüyalar ve bu sezi bunu yaşayan herkes için fantastik değil ürkütücüdür.