• fiyat bariz pahalı olmadığı sürece diğer alışveriş sitelerine her zaman tercih edeceğim alışveriş sitesidir. tabii üst düzey kalite için satıcısı amazon.com.tr olan ürünleri tercih etmek gerek.
  • en büyük artısının kolay gelsin ile çalışması olduğunu fark etmediğini düşündüğüm firma. daha önce defalarca kez kolay gelsin ile ürünü ulaştırdığı halde bu sefer agt'yle geliyormuş siparişim. dakika bir gol bir ne yaparsam yapayım sitelerinden gönderiyi bir türlü sorgulayamadım. deneyebileceğim tüm kombinasyonları denedim ama gönderim bir türlü bulunamıyor. gerekirse prime ücretini artırsın, kabul ama kolay gelsin kullanmaması vazgeçme sebebidir.
  • günümü rezil eden alışveriş sitesi. anneme anneler günü hediyesi için perşembe günü cep telefonu aldım. amazon prime üyesi olanlara 1 gün içinde teslimat yapacağı yazıyordu. bende amazon prime üyeliği oluşturdum. cuma günü kargo gitmedi, cumartesi günü de, az önce kontrol ettiğimde sayfayı "teslimatınızı geciktirdiğimiz için özür dileriz. geciken paketlerin çoğu bir gün içinde teslim edilir. paketiniz yarında elinize ulaşmazsa, bir sonraki gün para iadesi için buradan bize ulaşabilirsin" yazıyor.

bana teslim edemeyeceğin kargonun sözünü niye veriyorsun o zaman? anneler gününe yolladığım hediyeyi ulaştırmayıp para iadesi yapsan ne işime yarayacak? gelen parayla başka siteden alacağım aynı telefonu üzerine 4-5 gün zaman kaybı yaşamış oldum. bir daha bu siteden alışveriş yapmaya tövbe ettim. amazon prime saçmalığını da yaşamış oldum. teşekkürler amazon türkiye!
  • az önce bluetooth kulaklık aldım kendilerinden. tahmini teslimat 17 mayıs yazıyor yani 8 gün sonra, çok uzun bir süre ama nedense daha önce gelir gibi hissediyorum, umarım beni yanıltmazlar.

amazon prime üyesi olup olmamayı da bir düşündüm, video tarafı tatmin ederse üye olmayı düşünüyorum bakalım.

edit:aynen beklediğim gibi sipariş verdiğim akşamın sabahında kolay gelsin uygulaması ile ulaştırdılar. bu vesile ile amazon prime üyesi olmaya da ışık hızıyla yaklaştım. bir dahaki ay netflix'i (gelen zamlardan dolayı) terk-i diyar eyleyip bu tarafı bir deneyimleyeceğim. netflix'e ortak arayanlara da duyulur*
  • son birkaç aydır artık fiyat kıyaslaması yapmadan aradığım ürün varsa direkt buradan aldığım alışveriş sitesidir. kolaygelsin ile gönderirlerse ertesi sabah agt ile gönderirlerse ertesi gün öğleden sonra elimde oluyor. kapanma sebebiyle marketlerde rafı kapatılan ne ihtiyacım varsa buradan aldım.
  • satıcısının kendisi olduğu bir ürünün aldım ve kutuyu açınca ilk etap 3 parçanın eksik olduğunu gördüm. müşteri hizmetleriyle görüşürken parçalardan ikisini garanti belgesinde yapışık kaldığını görünce sadece 1 parça için hemen iade para ödemesi yaptılar. kutuyu çöpe atmadan tekrar bir bakayım derken son parçayı da buldum. (eleştirilecek tek tarafları ufacık siparişi bile büyük kutulara koymaları) iade tutarının 3 katını löseve bağış olarak gönderdim. haklarını helal etmeleri dileğiyle. türkiye piyasasına girdiklerinden beri bir çok şey aldım ve bir iki ufak şey hariç hep hızlı ve sağlam şekilde siparişlerim elime ulaştı.
  • kendilerinden bir adet lego technic jeep wrangler 42122 siparisi verdim ve ertesi gun sorunsuz bir sekilde teslim ettiler. kargo sirketi gelmeden once sesli yanit sistemi ile benden onay aldi ve gelmeden once de sms ile kacta geleceklerini bildirdiler bana.

amazon uzerinden ikinci siparisimi gerceklestirdim, ilk siparisimde (bkz: #106704335) temiz is yapmislardi. bu sefer de oyle oldu. tabii saticisi amazon olan urunleri sectigimi soylememe gerek yok sanirim.

yaptigi isten gayet memnun oldugum alisveris sitesi.
  • gelen kablosuz kulaklığım cihazımla uyumsuz olduğundan önce çalışmadı bende biraz gerildim çünkü iyi bir para bayılmıştım. müşteri hizmetlerini aramadan önce baya cinnet provası falan yapmıştım malum internetten alışveriş kimi zaman bir işkenceye dönüşebiliyor. ben a dedim olayı anlatmaya kalmadı ki müşteri temsilcisi bilmem kaç gün içinde ücretsiz kargo ile koşulsuz iade edebilirsiniz dedi. o an ben bir norveç vatandaşı oldum oklahamalı çikilop oldum bi level atladım medeniyet gördüm yani. neden sonra kulaklık çalışmaya ve tel ile uyumlu olmaya başladı iade etmedim tabi o ayrı. ama amazona da bk atıyorsanız yani sizi diğer amele firmalara sevk ediyorum. of insanca yaşamak bünyeme alerji yapeyo yaaa
  • kolay gelsin ile neden yollarının ayrıldığına anlam veremediğim online alışveriş platformudur. cuma günü öğlen 12de verdiğim sipariş pazar günü 16.00da elimde oldu. prime hikayesi bu gidişle turkiyede yalan olacak.
    not: gerçek anlamda istanbulun merkezinde oturan biriyim.
    edit: gelen mesajlar üzerine kolay gelsin ile çalışmaya devam edildiğini öğrendim. lokasyon ya da kargo boyutuna göre değişiklik olabiliyormuş.
  • naçizane iki tavsiye:

1) farklı çeşit ürünlerden oluşan yüklü sipariş vermeyin.

bölebiliyorsanız parçalara bölün. biliyorum ki pandemi koşullarına uygun değil ve çevreye zararlı ama siparişiniz ne kadar fazla ürün içeriyorsa, siparişinizin geç gelme ihtimali o kadar yükseliyor.

2) prime üyesi olsanız bile siparişinizi hafta sonu vermeyin.

cumartesi verilen siparişleri genelde agt kuryeye veriyorlar, onlar da çok geç teslim ediyor. pazar günü verilen siparişleri ise salı gününe atıyorlar. oysa aynı siparişi pazartesi günü versen, aynı gün bile getiriyorlar.
hesabın var mı? giriş yap