• öncelikle reklam vermiş diyenin ağzına kutup ayıları kutu kola kadar soksun. sinkafli konuşmamızı yaptıktan sonra ilk kullanım deneyimimi paylasiyorum. mükemmel nokta.

dün 1650 liraya 2 kollu ve pes 2019 lu xbox one s , xiomi redmi note 8 1597 lira(önce 1549 a başka siteden aldım fakat teslim tarihi 23 aralık gozukunce iptal ettim), keen bot 400 lira aldım. 3 parça ürünü farklı zamanlarda aralarında 1 er saat olacak şekilde gunduz 2 ile 4 saatleri arasında verdim. elime hepsi bugün 12 de ulaştı.

paketleme harika, hız harika , herşey harika. kendileri burayı okuyorsa : ilk alisverisimde beni arayıp siz mi aldınız diye sorup sonra parayı cekmeleri güven verdi. teşekkürler amazon. mükemmelsiniz. bozmayın amk gaza gelip.
  • geçen hafta pazartesi (25.kasım) günü 2:00am gibi trendyol'dan 75 lira süper duper indirim ile sipariş verdiğim ürünün aynısını geçen cumartesi(30.kasım) 54 liraya görmemle sipariş verdiğim ürünü bana bu pazartesi sabahı(2.aralık) 10:00 am civarı ulaştırmış şükela internet sitesi.

trendyol'dan verdiğim sipariş hala elime ulaşmadı... ulaşırsa da geri iade edeceğim...

özetle gerçekten memnun kaldım.

birkaç ay önce kayınvalideme aldığım çay makinesi haftasında bozulunca geri iade almış yerine indirim de içeren bir tutar hesabıma tanımlatmış ve aynı çaydanlığı kendilerinden daha ucuza satın almamı sağlamıştı. şükela harbiden şükela bir firma.yani vahşi kapitalizm falan filan da bir taraftan da müşteri olarak memnuniyet fevkaladenin fevkinin de fevkinde...

insan diyor ki * wallmart da mı ülkeye gelse... yeminle söylüyorum amerikan muhipleri gibi manda himayeci gibi hissettim kendimi * ... allah'ını seven üzerime (müşteri pozisyonundayken) amerikan kapitalizmi atsın...
  • cuma olayından sonra kargoların gecikmesi nedeniyle iade süresini uzattı adamlar. işte amazonvari hareketlerden biri. gelen mailde geciken kargolardan dolayı kasım aralık ayındaki siparişleri şubat 2020 ye kadar iade edebilirsiniz falan diyordu.

şimdi hepsiburadadan aldığın ürün 1 ay sonra geldi, faturası önce kesildi diye iadede sorun yaşayacak bir çok kişi.
  • yine amazondaki başka satıcılarda toplam 1960 tl yapan 3 adet kipling çantayı amazon satıcısından 680 liraya aldım cuma günü, az önce ulaştı bana. çantalar orjinal ve çok güzel paketlenmiş. bu alışverişteki performansı başka ürünlere de yansıtırsa yakında pazarın hakimi olur.
  • ciddi operasyonel sorunları vardır.
    siparişiniz teslim edilmemesine rağmen, amazon'un sitesinde sipariş takibi yaptığınızda da teslim edildi görünür.

bunun da sebebi sanırım çalıştıkları kargo şirketi olan mng kargo'dur.
    adamlar amazon'un bug'ını bulmuşlar, teslim etmeyip, teslim edildi gösterebiliyorlar.

mng kargo, sabah 8'den akşam 8'e kadar açık olan iş yerine, akşam 17:48'de "kargonuz adresinize getirilmiştir, bulunamadığınızdan şubemizde beklemektedir, yarın almanız rica olunur" diye sms atar.
    ne hikmetse döküman kargoları teslim ederler ama kutu kargolarda hep bu mesaj gelir.
    şubeyi aradığınızda da "alıyorsanız alın, almıyorsanız iade edeceğiz" derler.

bir haftadır şubede bekliyor kargo, bakalım kimin inadı kazanacak.
  • ben de 2 gün önce amazon tr den sipariş verip kitap aldım. normalde kitaplarımı d&r dan online olarak alıyordum ama amazon'un alacağım kitaplarda çok daha fazla indirim yaptığıni gördüm. 3 kitap aldım ve internetteki en ucuz fiyatın amazon'da olduğuna şahit oldum.

edit: sipariş süresi kitap için 3-4 günü buluyor. bilginize.
  • trendyol’da 600 tl’den 359 tl’ye düşen nevresim takımı, amazon’da 359 tl’den 179 tl’ye düşmüştü. dün akşam satın aldık. bu sabah kargo elimizdeydi. teşekkürler amazon.
  • 30 kasımda satıcı tekzen üzerinden tost makinesi aldım. ürün az önce teslim edildi. ki teslimatı standart olarak seçmiştim 6-11 arası gelecekti. erken teslimat check. ürün ayrıca guzel beğendim satıcıyı bilhassa guvelinir olduğu icin sectim. ilk siparişimde memnun kaldım diyebilirim. puma sırt çantası da indirimdeydi haki yeşili onu da kargoya vermişler bekliyoruz bakalım.

dun akşam da amazon’un satıcı olduğu kitap indirimlerimden faydalandım onlarda bugun yarın verilir kargoya.
  • hepsiburada.com 20 gündür kargomu vermiyor. iptal edeceğim ettirmiyor. servise gönderdiğim ürün kargoya verilip bana geri gönderilmiş nerede belli değil. karşımda muhattap yok, birde fiyatları bindirip indirmesi sonrası tamamen bittikten sonra amazon.com ilaç gibi gelmiştir. indirimleri doğru düzgün yapıp efendi gibi kargolamıştır. daha çok gelişmesi dileği ile.
  • herhangi bir çaba bile göstermeden, kendi karakterini koruyan bir amazon olarak, e-ticareti domine edip fason benzerlerini piyasadan silecektir. 5 sene sonra “hepsiburada/n11 vb. diye bir site vardı. sahi ne oldu onlara?“ şeklinde diyaloglar gelişeceğini öngörmek çok zor değil. şuh kahkahalar eşliğinde “kendilerini bitirdiler.” diyen tarafta olmak için sabırsızlanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap