• sınır tanımayan israftır.

geçtiğimiz hafta 2 tane usb kablosu aldım. kablo kutusunun kalınlığı maks 2cm'dir. gönderdikleri kutuya 3-4 tane kitap koyarsın. onu da geçtim, kabloları ayrı ayrı paketleyip göndermişler. şaka gibi
  • amazon'un çevre ve paketleme konusunda yaklaşımını merak edenler için:
    https://sustainability.aboutamazon.com/…s/packaging

kişisel fikrim, kutuyu sorunsuz ve hızlı bir şekilde göndermek firmanın,
    geri dönüşümüne katkıda bulunmak kullanıcının sorumluluğundadır.
  • arkadaşlar amazon bir nevi dünyanın en büyük kitapçısı. 95'ten bu yana kitap satışlarını kolaylaştıması ve kitapları ucuza sunarak satışları hiç olmayacak derecede arttırması şimdi de sırf daha çok kitap satmak için çektiği lotr ve zaman çarkı gibi z kuşağı dizileriyle z kuşağını da kitap okumaya iyice alıştırması vs. vs. düşünürsek bir sürü ağacın katledilmesinin 21. yüzyıldaki bir numaralı faili konumunda.

üstelik tıpkı dinamit üretici nobel'in adına barış ödülü verilmesi gibi firmanın ismi dünyanın en önemli ormanlarından birincisi olan amazon konulmuş... yani ortada şeytani bişey var. what kinda monster are you???
  • okuyan kişiye amazon'un deste deste birinci kalite hamurdan yapılmış a4 printer kağıdı israf ettiğini zannettirecek başlık. ülkemizdeki über kargo şirketlerinin nasıl taşıma yaptığını unutmuşsunuzdur, bi hatırlamaya çalışın bakalım.

kargonuza zarar gelmesin diye geri dönüştürülmüş kağıt kullanıyorlar gibi görünüyor, ben mi yanlışım?
  • artık gına gelen durum.

yanlış anlaşılmasın hizmet olarak bayıldığım bir firmadır amazon ama şu paketleme işini çözmeleri lazım. sanki uyuşuk tipler hepsini aynı boy kutulara koyup zamandan kazanıyor gibi ama asıl sorun burada ülke kaynaklarının boşuna israfı.

kargo görevlisine de dedim. kendisi de parmak kadar şeyleri bile koca kutuya koyuyorlar diyor , o da durumdan şikayetçi yani.

şunun izahı var mı allah aşkına ,

görsel
    görsel
  • bence bunun sebebi kargo şirketleri. kargo şirketleri kutuları o kadar kötü taşıyorlar ki amazon risk almamak için böyle bir yola başvuruyor.
  • aynı firmadan aldığım 10 adet pritt yapıştırıcıyı 10 ayrı koliye (kutu demek haksızlık olur) koyup yollamak suretiyle yaptıkları şov. içine koydukları kağıtlarla 50 yapraklık bir defter yapmama da vesile oldu geri dönüşümün kralları. yazdıklarımda zırnık abartı yoktur, fotoğraflarla da tespitli olup amazon ile paylaşılmıştır.
  • umarım cumaya kadar gelecek kargomu pamuklara sarmışlardır dediğim hede.
  • doğru tespit.
    geçen 21 adet kitap aldım, içinde ufacık kitaplar da vardı ama hepsi ayrı ayrı kocaman kolilere konulmuş, evin önüne kamyon yanaştı vinç kurdular balkondan içeri aldık.

edit: "ciddi misin?" gibi mesajlar alıyorum. arkadaşlar bu işin şakası olur mu? komşular eve yeni taşınıyorum zannedip tanışmaya geldiler kahve içiyoruz şimdi.
  • bunun sebebi zarf ile gonderimle ilgili bir hukuki bir durum olması. kaç defa yazıldı artık bu. ayrıca geri dönüşüm kutular kullanılıyor. ve küçük bir microsdd kart zarfda gelse kirilsa burada rezalet başlığı açılır.

yapılabilecek şey küçük şeyleri büyük seylerle beraber söylemek. böylece kağıt israfını onlemis olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap