• görüşte pratik ve sevimli olmasına rağmen, yemek yapmayı sevenler için, kapısız ve salonun ortasında olması, tam bir koku eziyetine dönüşebilecek mutfak tarzı.
  • (bkz: acik mutfak)
  • kızartma kokusunu (bütün aparatlara rağmen) yatak odasında hissetmeme yol açmış mutfaktır kendisi.. kesinlikle mutfakk kullanımına uygun değildir..
  • (bkz: olmayana ergi)
  • bir türk evinde ya da türk yemek kültürünün geçerli olduğu bir evde, salonda fenalık geçirmeden yaşamak için, altında duranı içine çekecek kadar güçlü sanayi tipi bir aspiratöre ihtiyaç duyan mutfak. adı üstünde; amerikan mutfak. adam kuru fasulye yerine söylüyor pizzasını dışarıdan, yufkalar açıp börek çörekle uğraşacağına dondurulmuş yiyeceğini mikrodalgaya atıyor, sabah yumuklu sucurta yerine cornflakesine döküyor sütünü, mis...
  • yaşça genç olan bir kişi için ideal mutfak türü; zira söz konusu kişi bir de çalışmaktaysa, eve geldiğinde öyle kızartmalar, ağır kokulu yemekler yapmak yerine direkt buzdolabına yönelip en hızlı ve pratik ne yapılabilir onu düşünüp gerçekleştirecek, hazırladığı yemeği de hemencecik tv karşısında ya da pc başında mideye indirmesi mümkün olacaktır. mutfak kapısından, hol den dolanma zahmetine girilmeyecektir böylelikle.
  • mukemmel bir mutfak cesidi, studyo apartmanin olmazsa olmazi. yemegi hazirlayip dogrudan kanepeye gomulmek icin birebir. yalniz battaniye de lazim
  • her zaman temiz olması gereken mutfaktır.
    aman daha sonra toplayayım, su dizi bitsin bi diyemeyeceginiz mutfaktır.
    misafir geldiginde, servis hazırlarken herkesin gözünün üstünüzde olacagı mutfaktır.
    mutfakta iş yaparken sevgilim yanıma hiç gelmiyor diye mızmızlanamayacagınız mutfaktır, adam yanınızdaki koltukta ayaklarını uzatmıs tv izliyor.
    illa ki bulasık makinası gerekn mutfaktır.
  • daha önce yaşadığım evde bir süre mecburen kullandıktan ve malum pek çok nedenden muzdarip olduktan sonra ayrık mutfağı olan bir eve çıktım amma bu defa da sürekli ocakta bişiy unutup yakıyorum..

benim gibi genelinde dalgın insanlar için amerikan mutfağı öneririm şahsen. bugün bir kez daha acı bir deneyimle anladım.
  • kim ne der bilmem ama türkiyede acayip tutulan bir mutfak türü. sebebi çok sevilmesi değil ekonomik gerekçelerdir. ufacık parsellere inşaa edilen binalarda çoğu zaman mutfağın ayrı olması mümkün olmuyor. bizim daha çok açık mutfak diyerek sattığımız bu mutfaklı evler kapış kapış gitmekte.
hesabın var mı? giriş yap