• başına xiaomi hariç ibaresi eklendiğinde bir nebze doğru olan önerme.
  • iphone 3gs iphone 6 gibi zamanının tepe modellerinden, androidin giriş orta seviye cihazlarına geçiş yapıldıktan sonra pek de adil bir karşılaştırma yapılmayacaktır.

ki iphone'u güvenilir yapan malzeme kalitesinden ziyade satış sonrası verilen hizmettir. bunun karşılığını da kat kat almaktadırlar.

not: htc 10spor (sorunsuz 3 yıl)
  • ihtiyacını görecek özelliklerde telefon alırsan hiç bişey olmuyor. yaklaşık 5 yıldır android kullanıyorum yeni batarya taktırdım sadece
  • dandik sayılabilecek general mobile telefonu 5 yıla yakın kullandım. sayılan hiçbir problemi yaşamadım. aynı markanın daha alt modelini 6 yıldır kullanıyorum 2.ci telefon olarak. güncelleme ve hafıza hariç problemi yok.
    2 yıl olacak huawei p20 kullanıyorum. batarya ilk gün ki gibi. sayılan hiçbir sorun da yok.
    iphone kullananlara lafım yok alışkanlık vs tercih meselesi ama xiaomi ve huawei öyle telefonlar çıkardı ki android gayet ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.
  • 1 iphone parasına benzer hatta daha iyi özelliklerde neredeyse 2 android telefon alınabiliyor.
    3 iphone 9 yıl gitse; 6 android 12 yıl gider.

tanım: bir önerme
  • daha önce iphone'dan şaşmayan biri olarak hadi bir android'e şans vereyim dedim. neymiş bu kadar övdükleri, iki tane android telefonum oldu ikisi de 1'er sene gitti. sonrasında hemen gittim telefoncuya ali ağaoğlu gibi fakat çaresizlikle en pahalı iphone hangisiyse ver dedim. benim gözümde android türkiye ise iphone'da amerika, kanada, avustralya gibi gelişmiş ülkeler. özetle türkiye'den yurt dışına göçmüş gibi oldum iki sene android kullanıp tekrar ios'a geçince.
  • leeco pro3 ten selamlar,
    3/5 sene once 1000 tl ye sifir aldim, aldiktan bir sure sonra yaxilim guncellemeye dokundum birazda yazilimi kurcaladim wifi sorunu olustu ,( imei vs ) onun disinda tas gibi telefon. catir catir calisiyo.
    lite vs modellerden kacinabilirseniz sorun az olur.
    telefon yere dustukce, islandikca sorun artar.
  • aldatıcı korelasyonlar kuruyorsunuz.
    bu ne bilimsizlik...
  • değişkenlik gösterir. mesela general mobile discovery'i 4 sene kullandım. hatta kırmasaydım daha da kullanırdım.
hesabın var mı? giriş yap