• yavaş yavaş geleninden hallicedir..
  • (bkz: panik atak)
  • kahve içtikten sonra aniden gelen müthiş şeyler olacakmış hissini bunlardan sayabiliriz. belki de kahve içince kafein yüklemesinin beyinde yaratacağı etkiden haberdarsak, aniden olmayabilir. yine de, bilse de, insan hazırlıksız yakalanabiliyor. özellikle uzun zamandır kahve içmeyip birden iki fincan birden sert kahve içerse.
    içime; inanılmaz şeyler yaratacakmışım, aniden uçmaya başlayacakmışım, birden süper zekice şeyler yapacakmışım gibi bir his doluyor. bu enerjiyi neye harcasam bilemiyorum. sanki o an yapacak şeyi bulabilsem... işte o zaman hep birlikte uçacağız. ama bir şey bulamıyorum. herşeyi az buçuk yapıyorum ama hiç bir konuda cidden usta değilim. sonra ellerim ayaklarım soğuk soğuk terlemeye başlıyor. etki yavaş yavaş azalıyor.
  • (bkz: zam)
    (bkz: zamcık)
  • evet bana loto oynatmıştır gece 3de

ne olacaksa olsundur.
  • 2020 yılından itibaren (bkz: kötü bir şeyler olacak hissi) olarak güncellenmiş histir. zira iyiye giden şeylere hasret kaldı ebemiz s.k.ldi son 2 senedir.
  • 'güzel' bir şeyler olacak hissine hasretiz.. varsa yoksa kötü bir şey olacak anksiyetesi.
  • evlilik mi?
    istifa edip uzaklara gitmek mi?
    yada acilinden bir psikolog.

evlilik için net bir aday yok. bir kaç aday var.
    tabi onlarında beklentileri tartılacak.
    istifa için bir beyaz kağıt yeterli.
    sonra tüm eşyaları satıp. bir sırt çantası ile yola çıkma durumu.

son tercih ise iyi bir psikolog.
    gerçi onada bunları söyleyince ilk iki tercihden birini uygulayacakmışım gibi geliyor.
    hızlı yaşamanın, çabuk tüketmenin getirdiği durumlar blabla.

hangisini tercih etsem diğerinden tamamen uzaklaşmış olacağım.
    yani adaylardan hiçbiri evlenelim ve uzaklara gidelim sırt çantamız ile demez.
    uzaklara sırt çantam ile gitsem o şekilde kimse evlenelimde demez.

üniversiteden arkadaşım balıkçı. izmir'e yakın bir noktada. 60 metrelik bir balıkçı teknesi var. balık sezonunda balığa çıkar. kalan zamanda da ağ örme tekne bakımı vs. çık gel teknede kalabildiğin kadar kalırsın. olmadı bir ev bakarız sana dedi. denizci yapalım seni, deniz iyi gelir dedi. sanırım bu fikir önde şu an.

biriyle "mutlu olmak için evlenmek" sanırım ona haksızlık olacak.
    evlenelim diyenlerin sonradan fikir değiştireceğini düşünüyorum.
    he bu tercih içinde önlemler var aslında. mesela çocuk. katiyen olmamalı. peki o isterse? bilemiyorum altan.

konudan bağımsız nedense aklıma geldi;

şöyle demişti gorki;
    "eskiden hırsızlık yapanları, dolandırıcıları hapse atarlardı; şimdi ise doğru söyleyenleri."

dünya ve bu koca şehir garip bir hal aldı.
    bense sanırım yoruldum. heyecanımı kaybediyorum.
    bir şeyler yapmalıyım ve mutlu değilim havası hakim.
    bir şeyler muhakkak olacak.
hesabın var mı? giriş yap