• az önce çok dumanaltı oldu diye, camı açtım. öyle bir soğuk geldi ki, subzero buz attı sandım, bi beş saniye çakılı kaldım pencerede, sonra hemen çakmağa davrandım perdeleri yaktım, şimdi ev sıcacık oldu. ohh mis.
  • ankara, şehriyle ünlü bir soğuktur.
  • nordik şehirlerinden daha soğuktu bu sabah accuweather dan baktım. işte bir hayat düşünün ki iskandinavlardan daha çok üşüyorsunuz ama dikmendesiniz.
  • bu sabah işyerine gelen bir arkadaşım şöyle dedi:

"lan oğlum bu nasıl soğuk lan! paranoyak etti beni! gelirken ikide bir paçalara baktım, acaba pantolon giymeyi mi unuttum bu bacaklar nasıl bu kadar üşüyo diye!"
  • ofis arkadaşım günlerdir bu sene ayva çok. kış çok soğuk olacak deyip deyip durdu. ne diyo be bu, ne ayvası, ayva çok olursa ne olacak, saçmalıyor kafası gitti yine, ayvayla ne alakası var lan diyordum.

varmış.

soğuk bile değil dışarı, kuru ayaz. yün çoraplarıma, botlarıma, montuma kavuştum bu sabah. öyle bi' soğuk ki ofise nasıl geldim bilmiyorum. ofisten eve de nasıl dönücem onu da bilmiyorum. o kadar soğuk. allahım saatlerce ankara' nın ne kadar soğuk olduğundan bahsedebilirim.

çok erken bu soğuklar için, daha ekim ayındayız! neyse ayvalara dikkat edin siz yine de.
  • asfalta konan pişmiş yumurtayı, çiğ haline geri döndürüyor şu ara.
  • götümü kır. bir parça rakıya koy. o derece etkilidir.
  • lan bunu erzurumla falan kıyaslarlardı, adam gelmiş izmir diyor. 2 derece olan izmir diyor. açık güneşli 2 derece izmir. bizim nisan ayımız yani.

bak benim çiğdem sevdalısı güzel kardeşim, kapalı otoparkta duran arabanın camlarının içten donduğu bir soğuktan bahsediyoruz. kapalı otoparka iniyorsun, 3 gündür çalışmamış arabanın önce dışarıdan tutmuş buzunu kazıyorsun, sonra arabayı çalıştırıp camın içeriden tutmuş olan buzunun çözülmesini bekliyorsun.

daha haftasonunu izmir'de geçirmiş ve gömlek+palto ikilisi ile mutlu mesut gezmiş bir ankaralı olarak, havalimanına iner inmez bavuldan kazağımı ve atkımı çıkartarak şehre giriş yaptım. sonra eve gelip yukarıdaki manzarayla karşılaştım. hani sen ısınamadım diyorsun ya, işte biz kasım'dan beri zaten ısınamıyoruz ama bunu kabullendik, şu anda eklem sıvılarımız donduğu için hareket etmekte sorun yaşıyoruz ve bu başlık altında şikayetçi olma sebebimiz bu, hayatta kalmak istiyoruz sadece üşümemek değil.
  • ankaralılar bu soğuğa o kadar alışmışlar ki, hava 10 derece oldu kalorifer hala yanmıyor. kaç dereceyi bekliycez anlamadım. evin içinde sarkıtlar oluşunca mı yanacak bu meret?

edit: isbu entryden 2 yil sonra, sirf kalorifer yakma hevesim yuzunden apartman yoneticisi oldum. halen yiginla angaryayla ugrasiyorum ama kalorifer cayir.
hesabın var mı? giriş yap