• dün gece 7cadde taraflarında -20 yi gördü. elleri sıcak bir ortam bulana kadar kullanılamaz hale getiren soğuk. içlik fikrine bir türlü ısınamayan benim gibileri yavaştan içlik giymeye alıştıracak belliki
  • günün her saatinin ayrı soğuğu vardır. her an ayağınızı yerden kesebilir. (bkz: bir gelenektir ankarada kösele ayakkabı giymek)
  • sizlere en doğru bilgiyi verebilmek için kendimi feda ediyorum ve şu an elimde termometre ile balkona çıkt
  • dışarı çıkacaksanız eğer, 1 çay bardağı antifriz hayatınızı kurtarabilir
  • diğer adı götkesen ayazıdır 5 senedir yemekteyiz.
  • bugün gün içinde, uzun zamandır tanık olmadığım kadar dondurucuydu. o kadar uzun zaman ki, yıllardan bahsediyorum. ankara kışın hep soğuk olur ama kolay kolay gündüzleri bu kadar eksi derecelere inmezdi. geceyi dışarıda geçirenlere acısın allah. bu günler de geçecek..
  • mogan gölü'nün üzerinde yürüyüş yaptıran soğuktur. sanırım, kafa yapıcı etkisi de vardır. üzerinde buz tabakası oluşan ve derin olan bir gölün üzerinde adımlamayı, başka ne açıklayabilir ki? izlemek bile yüreğimi ağzıma getirdi.
  • yorganın altında kitap okumayı bile engelleyen soğuk. yorganın altından yorgan yardımıyla kitabı tutarak okumamıza izin veriyor ancak. kolumuzu çıkartamıyoruz, üşüyoruz reyiz.
  • buranın soğuğu insanın içini acıtıyor, öyle böyle değil, ne giyersen giy, ne içersen iç, o soğuk illa gelip bıçak gibi saplanır vücuduna.
  • sevgili yapma sebebi. ısınmıyo evler, kombiler ısıtamıyo. ya götünüz donacak, ya da karşı cinse tahammül edeceksiniz.
hesabın var mı? giriş yap