• bu kulaklığa efsane cuma indirimiyle199 tl veren biri olarak konuşuyorum.

bir kulaklıkta bluetooth 5.0, usb type-c şarj soketi, hi-res sertifikası, kafa üstüne gelen kısımlarda yumuşak yastıklar, son derece güçlü baslar ve gayet kaliteli ses, sadece 5 dakika şarj etmeyle 5 saat müzik dinleme, tam dolu şarjla toplam 60 saate varan kesintisiz müzik dinleme keyfi, kulağı gayet iyi saran yastıklar, sınıfının üstünde malzeme kalitesi, kablolu kullanım imkani ve ekstra bass özellikleri olacak ve siz bu kulaklık için "çok fazla beklentiniz olmasın" yazacaksınız.

indirimsiz 399 tl lik fiyatiyla bile, o segmentteki rakipsiz kulaklıktır soundcore life q10.

kesinlikle tavsiye ederim bu kulaklığı. aynı fiyat segmentinde daha iyi önerileri olan varsa bekleriz.

aylar sonra ekleme: uzun süreli kullanım sonrasında yukarıda yazdığım her görüşümü tekrar teyit ediyorum. hayatımda hiçbir ürüne verdiğim ücret karşısında bu kadar çok performans elde etmedim. kulaklıkla ilgili tek eksi taraf, taç kısmının biraz gevşek olması sebebiyle kafamı sıkı sıkı sarmaması ve bazen öne/arkaya düşebilmesi. biraz koca kafalı veya bonus kafa birisiyseniz bu da sorun olmayacaktır.

2 yıl sonra gelen ekleme: kulaklıkta bu süre zarfında yaşadığım tek sorun, kulaklık pedlerinden birisinin kendiliğinden yırtılmaya başlaması oldu. bu durum kronik mi bilmiyorum. ancak aliexpress üzerinde yedek pedler 100 tl civarına satılıyor. ben anker türkiye’ye mesaj atarak durumu ilettim. varsa oradan temin etmeye çalışacağım.

bunun dışında hala canavar gibi pil ömrü ve ses kalitesini sürdüren bir cihaz.
  • ben de 1 aylık kullanım deneyimimi paylaşayım.

öncelikle bu kulaklığı almamın sebebi aynı anda iki aygıta bağlanabilme özelliğiydi.
    kimse bundan bahsetmemiş.

şu anda kulaklık hem mac bilgisayara hem de telefona bağlı.
    bilgisayarda müzik dinliyorum.
    bu esnada telefon çalarsa bilgisayar müziğinin sesini kısıp telefonun sesini veriyor.
    telefonu kulaklık üzerindeki düğmeden açıp kapatabiliyorsunuz.
    telefon görüşmesi bitince tekrar bilgisayarda çalan müziğin sesini veriyor.
    bu konuda çok başarılı.

mac bilgisayarda müzik dinlerken de kulaklık üzerindeki tuştan müziği durdurup devam ettirebiliyorsunuz.

ayrıca bu kulaklık ile windows da skype veya zoom görüşmesi yapamazsınız. bunu belirteyim.
    bu tür bir uyumu yok. zaten skype uyumlu kulaklıklar listesinde de yok.

mac bilgisayarlarda böyle bir sorun yok. skype ve zoom görüşmeleri yapabildim.

ses kalitesi de tatmin eder düzeyde. tabii ki çok üst düzey bir ses kalitesi sunmuyor.
    zaten bu fiyata alınan kulaktan bunu beklemek de haksızlık bana göre.
    ama yakın fiyatlı kulaklıklardan çok daha başarılı. farkını hissediyorsunuz.

pili çok başarılı bir haftaya yakın gidiyor bende.

kulaklık sadece biraz ağır. bu da sanırım pilden kaynaklanıyor.

sonuç olarak çok memnunum. beni bilgisayar ve telefon karmaşasından kurtardı.
  • dün gece baktığımda 500 liraydı. lan dedim dur sabah olsun az daha araştırayım öyle alayım. sabah bi kalktım 590 lira olmuş. şansımı sikiyim aq neyse dursun hele, zaten bi daha artmaz yakın zamanda heralde dedim akşam 600 oldu. altı üstü bi kulaklık alacam anasını satayım. şahlanan ekonomimiz kulağımın arkasını falan unutmamış sağolsun
  • bass olayi gercekten kuvvetli

ilk aldigimda hemen test edeyim dedim youtube'a bass booster yazip arattim cikan sarkiyi https://youtu.be/drs_pporuz4 actim kulaklik resmen bosalir gibi titremeye basladi kafamda
  • kulaklık pedleri dayanıksız. çok kolay aşınıp yırtılıyorlar. parayla almak isteseniz yedek ped bulunamıyor. sırf bu nedenle bir daha anker kulaklık almayı düşünmüyorum.
  • 2 yıldır kullanmakta olduğum, birinci yılında pedlerini derisi birleşim yerinde ayrılmaya başlayınca iğne iplik ile diktiğim, şimdi de derisinin adiliğinden yüzeyi lor peynirine döndüğü için ufalanarak dökülen, binlerce kişinin aynı kalitesizlikten sorun yaşamasına rağmen pedlerin yedeği hala ülkemizde bulunmayan ve bu sebeple kimseye bu seriyi almasını tavsiye etmediğim kulaklık.

edit/cozum: tanesi iki-uc lira olan siyah renk babet corabini kulaklik pedlerini çıkartıp ustunden iki tur gecirdim, sonra tekrar taktim. hem kulaklarim kumasa degdiginden daha rahat etti hem de deri sorunu tamamen bitti. bes para etmez ucuz cin mali yedek parcayi satsaydi anker yüzlerce lira isterdi ve ugrasip kendi çözümümu bulamaz satin alirdim. rezil bir marka oldugun icin teşekkürler anker.
  • 199tl'ye hepsiburadadan edindiğim kulaklıktır. öncelikle entryme başlamadan önce kullandığım ve uzun süre deneyimlediğim (min 5 saat) bu ürüne rakip kulaklıkları sıralayayım. (fiyatı 1k'yı geçen kulaklıklar dahil edilmemiştir.)
    - beats solo 3
    - marshall major 3
    - jbl t500bt
    - sennheiser 4.40bt

günümüzde popüler müzikleri dinleyen herkesin ilk baktığı bass'tan başlayayım. üstteki tüm kulaklıkların hiçbirisinde bu aletteki gibi bass yok. bass-up özelliği diye bir şey var, onu aktif etmeden bile yok. bass-up özelliğini aktif ettiğinizde titreşim özelliği bulunan gaming headsetler gibi oluyor. (msi ds502 gibi)

midlere geldiğimizde ise midler sennheiser 4.40bt ve jbl t500bt 'den çok iyi. major 3'ün sesi aşırı kısık, bu yüzden midler yüksek seste boğuluyor ama orta seste major 3 daha iyi. beats solo 3 ise bass yönünden sıfır olduğu gibi midlerle bu arayı kapatıyor.

tizlerde ise major 3 bir numaralı ve sennheiser 4.40bt birazcık daha sönük kalıyor q10'dan. ama tizlerde sıralama yaparsak major 3 > q10 = solo 3 > 4.40bt > t500bt

cihazda hi-res audio sertifikası var. kablolu halde 20hz ile 40khz arasına çıkabiliyorsunuz bu sertifika ile. (20hz-40.000hz)
    aynı zamanda bluetooth ile flac örneklemesi yapabiliyor. 44.1khz 16bit flac müzik çalabiliyorsunuz. spotify'dan youtube music'e geçtiğinizde sesteki kaliteleşmeyi bariz hissediyorsunuz. youtube music çok daha kaliteli ses veriyor. sırf q10'u ve diğer kulaklıkları denemek için deezer hi-fi kullanmaya başladım. deezer hi-fi ise muazzam hissediliyor. t500bt ve 4.40bt ise fark yaratmadı hi-fi müzik dinlerken.

özetlemek gerekirse
    + 199tl'ye aldım, fiyatına göre mükemmel. saydıklarım arasında en iyisi diyebilirim.
    + kulaklık taktığım zaman çok rahat ses kasabiliyorum. (dolby atmos - gaming mode ile)
    + çok fantastik bir bass'ı var. odanızda subwoofer kullanıyormuşsunuz gibi oluyor.
    + dengeli mid, kuvvetli tiz. ben hans zimmer tarzı müzik seviyorum.
    + ciddi manada 60 saat şarj özelliği var!!
    + type-c kullanıyor şarj olarak. 5 dakikada lowdan mediuma şarj edip 5 saat daha dinleyebiliyorsunuz.
    - aralarında en ağır kulalık. buna rağmen 4.40bt'den daha rahat. rahatlık sıralaması solo 3 > major 3 > t500bt > q10 > 4.40bt. şarj kapasitesine göre ben bu ağırlığa da razıyım onu da söyleyeyim ama.
    - tasarımı çok hoşuma gitmiyor. bendeki kırmızı-siyah modeli. bi major 3 etmez tasarım olarak.
    - anker firmasının fiyat politikasını sevmiyorum. fiyatını ya tam indiriyor ya tam çıkartıyor. (199'dan 499'a çıktığı oluyor ama hiç 199 aşağısına inmedi.)
    - bir miktar sonra ağrı yapıyor. (5 saat üstü kullanımda.)
    + şarj kablosu ve aux kablosu kaliteli.
    - aux kablosu çok kısa, masaüstü bilgisayar kullansaydım aux kablosu işe yaramayacaktı.
    + paketlemesi güzel ama bi solo 3 değil.
    - taşıma çantası çıkmıyor.
    - aktif gürültü önleyici özelliği yok ama bu fiyat bandında imkansııız zaten.

özetle önerir tavsiye ederim ama ağırlık gibi eksileri var.. 400-800 bandındaki en iyi kulaklık. 1k kulaklıklarla kapışır.
  • kulaklık pedleri 1,5 yıllık kullanımdan sonra ek yerlerinden ayrıldı. ayrılan yerlerin dikişli değil de yapıştırılmış olması tam bir tasarım hatası. çok kulaklık parçaladım hepsi kulaklık pedlerinden soyulma yaptı ama bu şekilde dikişsiz olan ped ilk defa görüyorum. tek güzel yanı bu pedler satılıyor ve kolayca değiştirilebiliyor. bugün itibariyle yetkili satıcısından orijinal olarak 260 liraya almış bulunmaktayım. bence fazlasıyla değer çünkü kulaklığın ped harici kısımları aşırı dayanıklı. sadece ped değiştirerek yepyeni bir kulaklık elde etmiş oluyorsunuz. https://magaza.sanalbt.com/arama/q10 kırmızı

merak eden ve faydalanmak isteyen olur diye eski ve yeni pederin fotoğrafını da ekliyorum. bu arada bu pedler amazon'dan hb'ye kadar bütün e-ticaret sitelerinde satılıyor. fakat orada satılanlar renk olarak aynı görünseler de kalite ve orijinallik konusunda olumsuz yorumlar da var. ben distribütör firmadan orijinal yani üstünde ne varsa onu aldım ve evet tıpkısının aynısı orijinal. fiyat olarak da bazı muadillerden de ucuz (260 tl) diyebilirim.

eski pedler
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
  • hayatımda para verip aldığım en güzel şey olabilir.

ses kalitesi hedehödö carlayan çakma odyofillere aldırmayın kampanyada falan yakalarsanız affetmeyin.
  • urun teknik anlamda fiyat/performans ancak pedleri yirtildi ve internette bulunmuyor, bu sebepten bir daha kendilerine sans verecegimi sanmiyorum. yapacaginiz da isi sikeyim ayrica.
hesabın var mı? giriş yap