• pazar sabahı en yüksek dozunda alınınca öğlen 12 de meyhanenin yolunu tutmak kaçınılmaz olur.
  • şöylesini yaşamıştım;

-anne mavi tişörtüm nerede?
    +nereye çıkardıysan orada!
    -anne değil orada, koltuğun üstündeydi, toplamışsın odayı.
    +yaranamıyoruz da!
    -anne bişey mi dedim şimdi ben? mavi tişörtümü nereye kaldırdın?
    +ne bileyim ben? toplasaydın kendi odanı işte böyle olmazdı. hizmetçiyim ya ben zaten, hiç kıymetim yok bu evde, anca işleri yapt-
    -anne nolu-
    +sus! cevap veriyor bir de. bir gün demedin canım annem cicim annem, hem mavi tişört, siyah pantolon, git allah belanı versin, baban da aynı sen de aynısın, (ağlar) hiç hürmetim yok, değerim yok, yemek yap,bulaşık yıka vıdı vıdı dır dır dır dır vik vik vik vak vak vak sonra tişörtü bulamayınca kabahat bizde.
    -ya anne, ne dedim şimdi ben? mavi tişörtüm nerde dedim sadece, nerelere geldin?
    +şifonyerin ikinci çekmecesinde, altlara doğru bak.
    -e!?...
  • günün birinde evlenildiğinde eşinin dırdırına tahammül edecek güç bırakmayan dırdır türü. fani hayatta en fazla bir dırdır türü kaldırabilir bünye. ikincisi zor.
  • bir çeşit vuvuzela.
  • sonu bir türlü gelmeyen dipsiz kuyu gibi mübarek.
    ancak ''hıhı'' deyip geçilerek bertaraf edilebilir.
  • insanın çileden çıkaran şeylerin başında gelir. bizim evde eğer ki odama girip başladıysa bir cümle ile bitirilebiliyor (en azından artık bu konuda anlaşmaya varabildik). örnekle;

- dırdırdırdırdır (artı sonsuz)
    - çıkabilirsin anne.
    kapı çekilir anne çıkar.

oh!
  • özlenir
  • insanı canından bezdiren dırdır. okulu sene kaybetmeden kazan yine sene kaybetmeden mezun ol gel dizinin dibinde kpss belasına hazırlan 1 hafta ara ver zaten çalışmıyorsunda yatıyorsunda bilmem ne. ee bir dur anne bende insanım hiç mi dinlenmeyim?
  • -dırdırdırdırıdırdırdır
    +tamam
    -dırdırdırdırdırdırdır
    +tamam
    -dırdırdırdırdırdırdır
    +tamam
    -dırdırdırdırdırdırdır tamam deme!
    +peki?
  • eve yorgun argın gelinir;
    ''herkese hemşirelik yapıyorsun bir bana yapmıyorsun!''
    yaşlılarla ilgili bir projeye girilmiştir;
    ''başkalarının her şeyine koşuyorsun. bir ben umurunda değilim değil mi!''