• ülkedeki insanların yaya'ya bakış açısı bu. gaza basacaksın geri çekilecekler, yol vermek mi? güldürme beni. şöförlerin yaya görünce hızlandığı anlayış bitmedikçe bunların başımıza gelmesi oldukça olası.
  • ancak çarptıktan sonra fren yapan bir mahluktur.
  • bok var gibi hızlı gidenlerden biridir. bir çok örneği vardır ülkemizde. iş yerimin bulunduğu caddede çok dikkat etmeme rağmen ezilme tehlikesi geçiriyorum zaman zaman çünkü bir yaya yola çıktığında yavaşlamak yerine daha da hızlanan piçlerle dolu memleket.
  • frene bassa durabilirmiş ama gaza basıp hızlıca geçmeyi tercih etmiş ve korkunç şeyler olmuş. buna değmez hiç bir şeye değmez, umarım anne ve çocukları iyi olacaklardır
  • şehir içinde 50, hatta okul bölgesinde 30 ile gittiğiniz için size sinirlenen, sizi tahrik eden ibnelerden birisi değilse ne olayım.
  • aklıma karşıdan karşıya geçerken hızlanan ve kendimi kaldırıma zor atarken sırıtan şoförü getiren üzücü olay.

umarım küçük kızımız da kurtulur ailesine kavuşur. keşke cezalarımız caydırıcı olsa, bu tip hadiseler hiç yaşanmasa.

edit: çok üzüldüm. minik kuzuyu kaybetmişiz.
  • çarpan orospu çocuğunun arkasında bir ambulans olması çok büyük şans. umarım ağır yaralı kızımız da kurtulur da mahlukatın biri yüzünden yaşanacak koca bir hayattan olmaz.
  • umarım anne ve kızları kısa zamanda sağlığına kavuşur dediğim vahim olayın faili olan sürücüdür. gördüğüm kadarıyla yayaların aracın önüne atlaması gibi bir durum söz konusu değil. normal yaya geçidinde geçiyorlar ve başkaları da var. sürücü mü geç tepki verdi yoksa araç aşırı hızlıydı da duramadı mı bilemedim. ama yaya geçidinin olduğu bir yerleşim alanında aşırı hızlı olmak zaten başlı başına cinayete teşebbüstür.
  • bu trafik magandaları nasıl cezalandırılacak. izlerken içim parçalandı gardaşım. küçücük kız çocuğunu ezen bu herif kaç sene ceza alacak. bu memlekette yayaya yol veren şoförleri sadece edirne'de gördüm.
  • geçen gün başlık açan bir dallama hakkında 'ölümünden dünya bir şey kaybetmez. bunu ben sağlasam bir dakika vicdan azabı çekmem' dediğim için mesaj bombardımanına tutuldum.

şimdi soruyorum, bu mahluk ölse ne değişecek. bu ve türevleri değil mi dünyayı bu hale sokan. insan denen şey iyi bir şey değil. sadece ara ara iyiymiş gibi davranıyoruz. bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız davranış-olay geri dönülmez hasarlara sebep olabiliyor. dünyada etnik temizlik şart. o da insan ırkının yok olması.
hesabın var mı? giriş yap