• ismini ayten sandığım şahsa kazara söylediğim şey. oysa ki kızın adı halide'ymiş, ayrı..
  • güzel argomuzda (bkz: guzel argomuz) $a$kin,$apsal,andon gibi derin manalar ta$ir.
    hayvanlardan sonra meyveleri de argoya dahil eden bir milleti tebrik etmek lazim gelir.
  • meyvelere ornek ; (bkz: armut)
  • - oldu mu hanım?
    - yok yok biraz daha oynat.
    - şimdi nasıl hiaaaaaaaaa!
    - getti pehlivanım!

diyaloglarının öznesi mendebur demir yığını. bazen ellediğinizde de çok pis çarpması da cabası.
  • kablosuz iletisimin olmazsa olmaz parcasidir. tanim olarak antenler elektronik devre ile dis ortam (hava olur, su olur, uzay bile olur) arasinda kopru gorevi goren, elektromanyetik dalgalari elektrik akimina veya elektrik akimini elektromanyetik dalgaya ceviren cihazlardir. onlarca cesidi vardir ve dipol, monopol, patch, yagi-uda, vivaldi ve horn bunlardan en cok bilinenleridir.

geleneksel antenlerin boyutlari, calistiklari frekans ve yapiminda kullanilan malzeme ile ilintilidir. gunumuz elektronik devrelerinde kucultulmesi en zor parcadir. anten boyutlarini calisma frekansi artirmadan kucultebilmek icin yapilan arastirmalarda ters kirilma ozelligine sahip malzemeler ve karbon nanotupler denenmektedir.
  • köpeklerin pek sevmediği bir hitap galiba.
    yıllardan 2001, o zamanlar öğrenciyiz, genciz, gülbağ'da oturuyoruz. mahallemizde bir adet köpek çetesi liderliği yapan, at ebatlarında köpek var fakat iyi geçiniyoruz. herhangi bir kovalama, havlama olayı yok.
    bir akşam arkadaşla eve dönerken bu köpeğin yanından geçiyoruz ve arkadaş gençliğin verdiği çılgınlıkla bu köpek kardeşimize "naber lan anten" diyor ve evet macera burada başlıyor.
    bu köpek ve çetesi bizi günün her saatinde, her gördüğünde kovaladı. resmen işi kan davasına dönüştürdüler. ev sahibi evden attı da taşınıp rahatladık.
  • boyle bir ders var, yugioda, kawasaki, televizyon antenleri falan anlatilirdi. ben de derdim bunlar ileride ne isime yarayacak diye. hakikaten de bir isime yaramadi.
  • ünlü düşünür ankaralı turgut tarafından, "kıllık yapan insan" olarak tanımlanan sevgi sözcüğü.
  • irc'de beyler sakin ekolünü tekrar gündeme getirmiş bir garip uçmuş yazardır. bana dayıoğlu diye hitap etmesi beni benden alır.
  • (bkz: antenna theory),(bkz: beamwidth),(bkz: satellite).
hesabın var mı? giriş yap