• viral hastalıklarda normal olan durumdur.
  • genelleme yapmanin yanlis oldugu durumdur. zira antibiyotiklerin ecza biliminde bir devrim olmasinin yani sira, hadlerinden fazla recete edilmeleri nedeniyle ortaya cikabilecek* cok ciddi potansiyel sorunlar vardir (bkz: methicillin-resistant staphylococcus aureus). yerine gore kulanilmali efendim.
  • soğuk algınlığında antibiyotik yerine, 1 haftada toplamda 2-2,5 kilo mandalina, portakal, limon tüketin birşeyiniz kalmaz.
  • bakteriyel tosillitte antibiyotikler etkiliyken, viral tonsillitte etkisidir, tonsillitlerin %80-90 ı viraldir ve antibiyotik kullanmak gerekmez,
  • hastalık gibi bir kelimenin kapsamına sadece soğukalgınlığı-grip ikilisinin girdiğini düşünene zeka küplerini bir bir ortaya dökmekte olan tercih

misal kanda iltihap oranı normalin 5 katına akyuvar sayısı olması gerekenin yüzde birine düşmüş yakınınıza* da bu yukarıda saydığınız portakallı-sarımsaklı kürleri uygulatın antibiyotik yerine de bakın iş nerelere gidiyor

siz siz olun bu derdinize dermanı bu mecralarda değil hastalığınıza ait tüm bulguları bir arada değerlendirecek işin uzmanlarında arayın
  • ben 50 yıllık bir ömür yaşadığım için beni etkilemeyen durum.
  • mümkün olsa da belirtildiği gibi farklı durumlara yol açabilecek hareket. örneğin tiroid nodülü oluşumu. öyle aslanım kaplanım antibiyotik kullanmadan her boku atlatırım demeyin adam gibi doktora gidin.
  • hayatım boyunca kaç defa antibiyotik kullandığımı zorlansam sayabilirim. belki bünyeyle alakalı bir durum.
  • antibiyotik nedir hangi hastalıklarda kullanılmalıdırı bilmeyen kişinin kendi çapında yapmaya çalıştığı eylem. hastalık ne demek biliyo mu acaba? her hastalığı gribal enfeksiyon sananlar var. e tabi cahillik mutluluktur. bu kişi de seviniyo işte hastalıkları yendim felan.
hesabın var mı? giriş yap