493 entry daha
  • sigara gibidir; sevenler vazgeçemez, sevmeyenler nefret eder.
  • bilgiyarına virüs girip masraf yapanlarla dalga geçenlerin sevmediği marka
  • paristen aldığım ve türkiyede kullandığım iphone 8 ay sonra arıza yaptı, kullanılamaz hale geldi. bugün ingilterede bir apple store a götürüldü alet, sorgusuz sualsiz yepisyeni bir iphone ile değiştirdiler.

iphone için türkiye'de muhatap bulamamıştım, nokiadan daha önce benzer sorunlardan dolayı 6 ayda anca para iadesini mahkeme kararıyla zorla almıştım.

türkiyede bir apple store açılırsa şayet bu şekilde hizmet verir mi bilmiyorum. adamlar verir de işin içine türk girerse ne olur tahmin etmek zor değil.
  • 16 gb iphone 4 aldım kutudan çıkınca 13,47 gb boş hafıza vardı.
    64 gb 3. nesil ipad aldım kutudan çıkınca 57,27 gb boş hafıza vardı.

sistem dosyasından bize ne lan? brut değil net hafıza olmalı. bu mallik sadece apple a has birşey değil, bugün hangi marka harici hard disk veya flash disk alsan katalog degerinden %10-20 arası eksik çıkar.

ama apple gibi bu kadar göz önünde olan firmanın buna dikkat etmesi lazımdı diyorum.

ayrıca türkiye'de eline alırsın ama amerika'da falan bu konuda dava eden falan yok mudur acaba?
  • özal sonrası anap misali, azalarak bitmeye başlamıştır.
  • iphone/ios bu haliyle bayatladı artık, fiziksel değişim kesmiyor.

samsung gibi kazma bir şirketi s4 gibi aşmış bir alet ürettirmeye zorladığı için teşekkür edilesidir.

apple olmasaydı samsung malı hala ortada internet tuşlu navigasyon tuş takımına sahip mal modeller üretiyor olacaktı. biz de yine gidip symbianı satın almış nokia ile cebelleşiyor olacaktık.

yakın gelecekte devrim niteliğinde yeni ürün salmazsa piyasaya azalarak biteceğini düşünüyorum naçizane.

ne dimişler: zirveye çıkmak zordur, zirvede kalmak daha da zordur
  • adamlar müşterisine çok önem veriyor gerçekten.

iki gün önce app store'den bir uygulama satın aldım. o esnada kredi kartı bilgilerimi değiştirdim ve ödeme alındığına dair iki adet mail aldım.

aynı ödeme iki kez yapıldığı için müşteri hizmetlerine mail attım ve 10 dk sonra bi abla dönüş yaptı, o ödemelerden biri geçerli sadece diğeri yeni kredi kartını deneme amaçlı sahte çekim iptal olacak o dedi. tam o anda bizim firmalara yaşadıklarımız geldi aklıma, siklenmeme rekorları falan.

az önce bir mail daha geldi, geçenki sorununuzun çözüldüğünden emin olmak istiyorum yapabileceğim bir şey var mı diye..
  • ios 7 yayınlanmak üzereyken serverları sıçmış durumda. itunes i açtım 42 tane update buldu ama sisteme giriş yapamıyor. bakalım ipsw yi indirirken sorun yaşayacak mıyız

edit: 48 oldu
  • 2012 yılını hiç yaşanmamış saydılar lan resmen.

o yıl çıkan ip5, ipad 3, ipad 4 hiç varolmamışçasına yok olmuştur sitesinde. ipadleri kıyasla diyince 2011 model ipad 2, iphone kıyasla diyince yine 2011 model ip4s çıkıyor sahneye, 2013 yılındaki rakiplerinin karşısına..
3667 entry daha
hesabın var mı? giriş yap