• (bkz: oldu tamam)
  • erkeklerin, kadınların araba kullanması ile ilgili sözlerini umursamayın, rahat rahat kullanın arabanızı.
    gözünüzde çok büyütmeyin araba kullanmayı, araba kullanmayı marifet sayan erkeklerdir. gaza basıyorsun gidiyor, frene basıyorsun duruyor bu kadar.

edit: ne kadar doğru tespitler yaptığımı aldığım küfürlerden anlıyorum.
    üstüne de bir güzel engelliyorum bu tipleri oh kebab, görünmez oluyor hazımsız.
  • çoğunun erkeklerden daha dikkatli ve kurallara uyarak araba kullandıkları. kendileriyle gurur duymalılar.
  • trafikte ondan başka herkesin ona çarpmak istediğini düşünmemesi gerektiği
  • lütfen sinyal verdiğiniz yöne dönün :) yaşadığınız bazı ikilem leri trafiğe yansıtmayın.
  • arabanın iki yanında ve ortada bulunan aynalara sıklıkla bakmak suretiyle onları kullanması gerektiğidir bu arada çnüne bakmayı da başarabilmelidir
  • arabanın iki yanında ve ortada bulunan aynalara sıklıkla bakmak suretiyle onları kullanması gerektiğidir bu arada önüne bakmayı da başarabilmelidir
  • gerçekten üstünüze süren erkekler olacaktır, kornaya basan amcalar falan da cabası.

bunu yapanları itina ile sıkıştırma isteğine karşı koymayın mesela. ters ters bakanlardan gözlerinizi kaçırmayın bide.

ps: bu şekilde davranan, düşünen adamların 'araba kullanan kadınlar'a muhtaç kalması dileğiyle. amin.

edit: tdk bekçilerini seviyorum.
  • *gaz ve frenin yeri.
    *dar sandığınız yerler aslında dar değil,o yüzden gördüğünüz her arada frene asılmayın.frene bastığınız çoğu yerden tır filosu geçer.
  • şu telefonlarınızı bari araba sürerken bırakmanız olabilir.

edit : homurdanan bazı arkadaşlar olmuş. hemen karşı taraf da öyle diye. bugün işe giderken gözüme çarpan insanlardan istatistik çıkarttım. istatistikler şu şekilde :

6 kadın/bayan/kız sürücü gördüm. bunlardan;
    4'ünün elinde telefon vardı,
    1'i kulaklık takmış öyle gidiyordu,
    1 ablamız da normal şekilde gidiyordu.

trafikteki erkeklerin sayısı daha olduğu için sayısına dikkat etmedim ama toplamda 1 erkeğin elinde telefon vardı.
    o da ticari araç kullanan birisiydi. onlara trafik kuralları pek uğramıyor zaten. birçoğunun doğalarında yok insan gibi araba sürmek.

not : maganda gibi kızlara bakmadım, şerit değiştirme, sağ ve soldan gelen arabalara bakarken gördüm.
hesabın var mı? giriş yap