• trafik polislerinin de artık buna geçmesini beklediğim davranıştır. utanmak para cezasından daha kötü valla.
  • trafik polisleri yapıyor bunu. sıradan bi kaldırıyolar önce, sonra aynı sırayla cezayı yapıştırıyolar.
  • hayatımda iki kere yaptığım olay. ikiside bizim otopark çıkışını kapatan araçlardı, yoldan geçen arabaları görmenin imkansız olduğu bir şekilde park etmişler. kaza yapmaya davetiye tam.

neyse efendim, geçenlerde batı ataşehirdeki mimar sinan camiinin önünde iki aracın arasına park etmiştim. biraz dardı arkamdaki siyah bmw (evet katil o!) ile aramda 40 cm falan vardı. döndüğümde ne göreyim ayı sileceklerimi kaldırmış onu geçiyorum ön plakamı sökmüş! uğraş dur. ama ders oldu arabamı öyle her şekilde bırakmıyorum artık. silecek kaldıracak arkaşlara tavsiyem bi de ön plakalarını söksünler. ama yiyeceğiniz küfürün haddi hesabı yok onu da söyleyeyim.
  • iq seviyesi tek haneli olup, kapı önlerine, yayaların geçeceği yerlere, garaj girişlerine fütursuzca araba bırakanları kızdıran olay.
  • (bkz: alfa romeo giulietta) için imkansızdır, italyanların tasarım dehası size bir takım gereksiz kişilerin sıkıcı mesajlar vermesine engel olmayı başarabilir... (ya da umursamazlıkları...)

(bkz: #39551222)
  • yolda yürürken sileceğini kaldırıp elindeki broşürü arasına koymak suretiyle sonuçlandırdığımız bir eylemdir kendisi.
  • gerceklestirenlere kufur edenleri gostermis eylemdir.

sen git kaldirima cik, milletin evinin kapisina kadar gir ve oraya arabani parket...

sen git yaya yoluna arabani parket...

sen git baskasinin ozel park alanina (evet, tapulu) arabani parket...

sen git tek arabalik bir garaj kapisinin onune arabani parket...

sen git bir sitenin garaj kapisinin onune arabani parket...

ondan sonra arabani cizmedigimiz ve aynani falan kirmadigimiz, kibarca ve sadece malligini anla diye silecegini kaldirdigimiz icin senden kufur yiyelim.

aslinda en iyisini ayni garaji kullandigim komsularimdan buyuk araclari olanlar yapiyor. gidip carpisan araba oynar gibi carpiyorlar kendi yerlerine park eden arabalara.

yanlis yere, olmamasi gereken yere parkeden iq seviyenize de, kufurlerinize de sokayim sizin.

ek:

bir de su aklima geldi. gectigimiz aylarda sitenin garaj kapisi bozuktu ve bir araba parketmeye basladi. kimse tanimiyor. sitede herkesin yerleri belli. rastgele gidip parkediyor. uc bes gun orada birakiyor falan.

yaklasik 10 komsu arabayi ite ite, ceke ceke, kaldirip indirip sitenin disina, yola kadar tasidik. sonra da polisi aradik calinti araba var, yolun ortasinda birakip gitmisler, trafik de kilitlendi diye. cekici gelip aldi. adama ne yapmislardir bilemem ancak bir daha parketmedi.
  • sitenin ambulans girişine park eden yavşaklara yaptığım şey. bence en temiz uyarı şekli. napalım lastiklerini mi yaralım? bir kere yamuk park yüzünden dikiz aynalarımı kapatmış biri, uyarı niteliğinde. oğlum elektrikli lan o dikiz aynaları, lastiği falan delsen daha az masraf çıkartır. haaa yok ben servet düşmanı orospu çocuğuyum diyorsan o ayrı tabi.
  • mahallenin emeklisinin evinin önüne park etmeyi nasıl başardın
  • kendi evimin önüne park etmişsem ve apartmanın bodrum katında çalışan ne idiğü belirsiz kaçak atölyenin sahibi "tükanın önünü gapatıyon aga" diye gelip kaldırıyorsa, o sileceği bi tarafına sokmamla da nihayet bulabilir.
hesabın var mı? giriş yap