• (bkz: proje 4l)
  • behçet necatigil'in bir şiir kitabı.
    (bkz: behçet necatigil)
  • " her şey araya giriyor, aradan çıkıyor
    arada çocuklar doğuyor, büyüyor, yürüyor
    arada evler, evlenmeler, ölümler duruyor
    arada yaz kış bahar, dünya dönüyor

biz unuturuz başka!
    ölümler arada, hatırlatır
    dünyanın malını toplasak da
    bu dünyanın sonu vardır

ölümler varsa arada, anılar da var
    sevdiğin miydi, geceleri
    gelir uykulara canlı.nemli sabahlara taze
    açılmış çiçekler kadar.

zorluklar varsa arada,
    insansın!
    engellere harcanmayan güçler ne güne
    dayat ki, yaşadığını anlayasın! ! ! ! ! ! ! !" *
  • bir edat
  • arada

imkansız mı bilmem
    buradan çıkmak
    geri dönmek ama sana değilse dönmek mi ki?
    burada kalmak ki senle kalmak değil. değil mi?

güçlü olmak bütün bunlara karşı
    sensiz mutlu olmak gibi görünürse,
    güçsüz olmak ve vazgeçmek herşeyden
    hayallerimizi yakmaksa bile bile...

burada dursam mı -arada-
    yoksa dönsem mi -araya-
  • arada

güz güneşi benzeşiyor bahar güneşiyle
    biri kışa girerken biri kıştan çıkarken
    biri yeni bir aşk öncesinde bir kederden sonra
    biri biten bir aşktan sonra kedere girerken.

ataol behramoğlu
  • ifistanbul 2010 kapsamında if kısalar adlı bölüm altında gösterilecek olan yönetmenliğini ezgi kaplan'ın yaptığı kısa film.
  • her yaz kışı, her kış yazı özlemek gibidir arada kalmak. sonunda en sevdiği mevsim konusunda beyanat verirken el içinde, en sevdiğim bahar ama o da bize çok az uğrar demektir. en sevdiği şeyleri hiç cevaplayamamaktır. bulunduğu zamanda hiçbir zaman tam olarak mutlu olamamak, hep başka şeyleri de özlemektir. yıllarca tepilen yollardan gelinen sonlardan sonra yolları özlemek, yollardaysa hep sonları gözlemektir. yaşarken bazen ölüme susamak, bir ufak hasta olduğunda hemen yaşama tutunmaktır. aylaklık yaparken anlamlılık aramak, yoğunlukta ise uzun uzadıya kahvaltıları aramaktır. çok konuşunca saçmalamak, az konuşunca anlaşılmamaktır. onca kötü sözü anlamamak, ufacık şakalara alınmaktır. kahkahalarda kendini bulmak ya da bazen gözyaşlarında boğulmaktır. kalabalıklar içinde kendini unutmak, kendi içine dönüp kalabalıkları görmemektir.

arada olmak, dengeli bir bütün yaratmak, dengesiz parçalardan oluşmaktır.

arada olmak, her an her duyguya eşit mesafede olmaktır.
  • if kapsamındaki gösterimine internet üzerinde bilet bulunmayan mu tunç filmi.

anlayamadım bitti mi, yoksa hiç mi satışa çıkmadı.

halbuki tüm listemi sorunsuzca alabilmişken, bir bu bir de aynı gün alternatif filmim florida project için "şu anda satışta bilet bulunmuyor, lütfen daha sonra yeniden deneyin." ibaresi bulunuyor. yine 19 şubat 2018 19:00 seansında olan the death of stalin için ise "bu etkinliğin satışları perakende satış noktalarında devam ediyor." mesajı var.

anlamlandıramadım.
  • türkiye'nin ilk punk filmi lanse edilen ''arada'' filmini punklığa en ters mekan olabilecek yerde nişantaşı citys'de izledim. avm'lerden oldum olası hazetmem ve city's e öyle bir yer. umarım film mekanı ters köşeye yatıracak kirliliği, sistem eleştirisi ve punk müzikleri sunar diye bekledim ama maalesef oyunculuklar vasat çünkü gerçek bir punk olmadıkları veya derslerine az çalıştıkları için bu olmuş olabilir. zaman zaman oyunculuklar türk dizilerinde uzatılan diyaloglar ve sahnelerle bezenmiş.
    bir dönem filmi (90'lar) olmasına rağmen dönemin ruhunu yansıtan mekanlar yerine 2017 istanbul'u görmekte diğer bir handikap. dialoglar yapay ve doğal bir biçimde bir sürece yayılmıyor.
    ve gereksiz yere öyle uzatılmış sahneler vardı ki. ama tabi ki herşeye rağmen iyi niyetli bir proje ve punk temasına yelken açması bakımından 10 üzerinden 5 verebileceğim bir filmdir.

yinede izlemelisiniz...
hesabın var mı? giriş yap