• açtım pencereyi, bağladım sistemi laptopuma, evden yayın yapmaya başladım bu ilahiyle erzurum sokaklarına. hem alem hem ben huşu içindeyim. hocalar, alimler çay içmeye geliyolar artık. okuyup, üflüyorum hepsine bi de tükürük ohh.

tanım: headbang altyapısı olan ilahi.

http://www.youtube.com/watch?v=c6kghadunaa
  • adem ile hz. havva'nın yeryüzünde ilk buluştukları yer kabul edilir.
    cennetten kovulunca yeryüzüne düşerler; ayrı ayrı.
    bu dağda buluşurlar.
    hacc'ın önemli mekanlarından biridir.
    mekke'nin 20 kilometre uzaklığındadır.
    rahmet dağı da (cebelü'r-rahme) denir.
  • hewalli cudi dagi zeusu olan bi olimpos karsisinda hic sansi yok.
  • havva validemizin dünyaya indirildiği yer. adem babamız ise himalayalara indirilir. tövbe ve niyazdan sonra kavuştukları yer olmuştur.
    insanoğlunun ilk nüveleri orda atılır.
    hac ibadetinde de önemli bir yerdir.
  • hastane acilinde sıra beklerken, bir otobüste yolculuktayken, cenaze evinde yahut düğün evindeyken aniden kulaklara hücum eden amca ve teyzelerimizin vazgeçilmez zil sesidir.
  • arafat dağı ilahisi

orta yaşın üzeri yaşlı diye tabir edebileceğimiz vatandaşlarımız telefonuna zil sesi ararken zorlanmasın diye bestelenmiş bir ilahidir.çoğunluğu tuşlu diye bilinen akılsız telefonlara sahiptir.genellikle bu kişilerin okuma yazması da yoktur.birini aratacakken genç nesilden ricada bulunulup devamında bu şahıslara hayır duası edilir.kullanıcıların çoğu toplum nazarında muhafazakar insanlardır ve genellikle akp ye oy verirler.en olmadık yerlerde rast gelebilirsiniz bu melodiye.bu zil sesini duymadan yaşamış bir insan hayatın sırrına tam anlamıyla varamamış demektir.genelde toplu ulaşımda çalar ve uzun uğraşlar sonunda telefon bulunup bağıra çağıra konuşmaya başlanılır zira ne kadar bağırırsan karşıdakinin o kadar duyacağına kanaat getirilmiştir.bu melodiyi yakın çevrenizden ne kadar sık duyuyorsanız o kadar saçma bi hayata sahipsiniz demektir.arafat dağı da bir yüce dağdır inanın peygamber ölmedi sağdır r.i.p..

edit:link düzeltildi..
  • arafat'a çıkmadan hac kabul olmaz. zira hac yapmanın asıl gayesi o zaten. yıkılan tapınağa uzaktan bakıp bağışlama dilemek.
    bu ritüelin ve yerin orijinali suudi arabistan'daki mekkeye ait değildir. bu ritüel kudüsteki zeytin dağına çıkılarak, oradan yıkılan tapınaklarına bakıp yas tutmak ve tanrıdan af dilemek için yapılan bir tapınak ziyareti ritüelidir.
hesabın var mı? giriş yap