şükela:  tümü | bugün
  • binbir zorluklarla doktorasını tamamladıktan sonra aydınlanan ve motivasyonu tavan yapan araştırma görevlilerinin gazlarını almak amacıyla oluşturulmuş, doktora yapmanın karşılığında hiçbir şey alınmadığını ispat eden tanımsız kadro. bu sayede, kenarda soğumaya bırakılan genç doktorların bir iç hesaplaşma yaşamaları sağlanmakta olup, ben kimim, neyim, bize ne oldu böyle sorularına cevap aramalarına fırsat tanınmaktadır. bunların bir kısmının öğretim üyesi olarak atanma süreçleri haftasonu ya da bayram tatiline denk geldiğinden bir hafta kadar sürmektedir. bitaraf olanlar ise yıllarca beklemektedirler.
  • amaç nedir belli olmayan bir unvan. araştırma görevlisi değilsin o kesin çünkü doktora falan çalışmıyorsun. derslere giremiyorsun çünkü yardımcı doçent değilsin. sınavlarda gözetmenlik bile yapmıyorsun. danışmanın olan profesöre yancılık yapsan onunda o saatte sonra pek bir yararı yok, neticede yeterlilik bilmem ne derdin yok. hoca desen unvandan dolayı değilsin asistan desek doktora bitmiş. nesin lan sen? kadrodasın, maaş alıyorsun kimse ne yaptığını bilmiyor.
  • yazık, gördüğünüz yerde alttan alın.
    (bkz: başa gelmesinden korkulan şeyler)
  • kisacasi asistandir. ama tam hali doktora yapan araştırma görevlisidir. doktorasini yapar yaninda kadrosunun gerektirdiği gibi gözetmenlik yapar, danismaninjn verdigi derslere "arada" hoca olarak girer. sinav kagidi okur. dümdüz hic para kazanamadan burs ya da evden para alarak doktorasini sürdürmeye çalışanların yanında mükemmel bir durumdur. iskembeden sallayin anca siz de.
  • doktor ünvanını almışsa atanamayan araştırma görevlisidir. uygun yardımcı doçent veya öğretim görevlisi kadrolarından biri açılırsa atanabilir.
  • kadrosu istenmeyenler bölüm başkanını yeterince yalamamıştır.

    bu kadar.