• bir yaz gecesi rüyasında aşil tendonu koptuğu halde ikinci perdeye tekerlekli sandalyeyle çıkmak isteyen, seyircilerin hastaneye git ısrarıyla oyun bitince belkide acıdan gözleri yaşaran güzel oyuncu. acil şifalar dileğiyle.
  • an itibariyle istanbul şt'nin muhsin ertuğrul sahnesinde bir yaz gecesi rüyası adlı oyunun birinci perdesinde aşil tendonu koptuğu gerekçesiyle ikinci perdeye çıkamamış oyuncudur. kendisine acil şifa diliyoruz. çıkarkenki göz yaşlarını görmedik sanmasın.
  • (bkz: sezai aydın)in kendisi gibi oyuncu oğludur .
    ibb şehir tiyatrosu oyuncusudur . iyi bir seslendirme sanatçısıdır .
    bugün, 2 rol arkadaşını taciz ettiği iddasıyla yargılanma süreci son buldu . dava 2 yıldır devam ediyordu ve 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.
    yıllar önce kendisiyle bir diyalog yaşamıştık . kibirli , agresif , kendini beğenmiş ... bir tavırla karşılaştım .
    başka bir gün yolda kendisini gördüm..yanındaki kadına bilmiş bilmiş ve agresif tavırla yine bir şeyler anlatıyordu . kişisel ve kısacık deneyimim sonucu davaya ve sonucuna şaşırmadım.
  • kimse yazmamış ama geçen hafta şehir tiyatroları'ndaki görevine geri döndü. arda aydın'la beraber görevden alınan 6 kişiden irem arslan, mahperi mertoğlu ve sevinç erbulak da görevlerine geri döndü.
  • tanışmak istediğim, arayınca "hadi atla gel, x'e gidiyoruz" diyecek kadar samimi olmak istediğim mükemmel ses.
    bir an'ımla perçinleyeyim bari yazımı. bu arada, hakikaten sadece bir an! anı ama anlık bir anı.

vazgeçtim...

anıyla perçinlemeyeceğim. bu anıyı kendisine, tanıştığımızda ileteceğim.
    diyeceğim ki; yıllar önce (4-5 yılı var) x konserde böyle bilet sırasındaydık biz sizinle (seninle), böyle benim arkamdaydınız siz. arkadaşınla konuşuyordun (heyecan olacağı için; siz, sen.. karışacak eminim..), sonra böyle beynimde çakan şimşekle "bu o!" deyip arkamı döndüğümde gördüğüm suratı tanımadım! sesi tanıdım.. yüzü tanımadım ya of! çok kötü hissettim işte o an.. böyle bir tuhaf oldum, önüme döndüm, biletimi aldım, ilerledim. ses fade out oldu ben ilerleyince. bir de ona üzüldüm.

gördüğüm yüzü, televizyonda da izledim sonra pür dikkat. bir daha duyarsam sesi, bu sefer yüzü de tanımak istiyorum lan! nidasıyla. (lan, dedim ama kibarımdır aslında.)

aynen böyle; içinde, çok "böyle" geçen (heyecandan olsa gerek), ve nerede biteceğini bilemeyeceği için, "pat" diye biten bir konuşma hazırladım. karşısına geçip, heyecanımla birlikte sergileyeceğim. kısmet..
  • ohal kapsamında istanbul şehir tiyatrolarındaki görevinden açığa alınmıştır. kendisini tanıdığım kadarıyla, değil fethullahçı olmak, adamların kapısının önünden bile geçmemiştir. bundan dolayı burada siyasi bir fırsatçılık olduğunu düşünüyorum.
  • çamur at izi kalsın'dan nasibini alan oyuncu. aklandı ama babası göremedi maalesef.
  • son oyununda bir sahnede geçen kayıt üzerine "montaj bu montaj" diyerek salonu kahkaya boğmuş, alkışlarla oyunun akışının bir müddet gecikmesine neden olmuş mükemmel bir sese sahip mükemmel oyuncu, yönetmen.

sözkonusu sahnede rol arkadaşı yeliz gerçek "kapatacaklar bizi yemin ederim" demiş ve o da kahkahalarına engel olamamıştır.

sevilen insan.

(bkz: ölü adamın cep telefonu)
  • "ölü adamın cep telefonu" oyununu hem yönetmiş hem oynamıştır...

ses tanıdıktı, görüntüyle birleşti ve muhteşem bir performansla bütünleşti.

ne gizli cevherler var, popülerlikten uzak... daha geniş kitlelerin tanıması gerek bu yeteneği ama o geniş kitleler

ne kadar gelişime açık orası tartışılır tabii...
hesabın var mı? giriş yap