• messi ford fiesta ile gezerken sen üçüncü arabayı al.

(bkz: sakalımız yok ki sözümüz dinlensin)
  • normaldir. ne yapsın gidip hyundai getz mi alsın?

edit:

4 adet getz sahibinden "ne varmış getz'de?" diye mesaj aldım. onu örnek verdiğime çok pişmanım sözlük. ben de sizin gibi bordrolu çalışanım, ben de araba alsam onu alabilirim. burdaki mantık 0'ı en ucuz olan arabalardan birini örnek vermekti. yeter artık vurmayın :/

edit 2:

4 demiştim ya, 9 oldu o. ne çok manyağı varmış arkadaş. yeminle alıcam lan.

6 yıl sonra edit:

ulan 6 yıl oldu bu entry üzerinden mesaj gelmeye devam ediyor. elim kırılsaydı da yazmasaydım.

yine bir edit:

bu entry'e gelen mesajlardan bir kolaj yapmayı düşünüyorum artık. son gelen mesajı kes:

"abi getz almak istiyorum. sozlukte getz konusunda en yetkin sen gozuktun. nedir, kronik arizasi var midir? biraz anlatir misin?"

bir başka edit:

"tam da benim grand cherokee için ayırdığım para başka yere gidince istemeye istemeye getz almamla aynı gün okudum. üzüntüm iki kat daha arttı. noterden eve gelirken ufaktan fena değilmiş yaa gibisinden kendimi kandırmaya başlamıştım oysa. teesüf ederim, çok kırıcısınız."

9 yıl sonra edit:

getzlerin piyasası nasıl bu aralar ? eşime almayı planlıyordum ben de önerir misin?

2020 ilk edit:

hocam getz'ler üretilmeye devam edecek mi? yeni özellikler neler? şirket tasarımcılarıyla en son ne konuştunuz? bentley ile getz arasında kaldım da.

2020 mart edit:

hocam getz almak istiyorum size ekspertize getireceğim kaç gibi müsait olursunuz?

devam:

hocam getz almak istiyorum ama arkadaşlarımdan "getz lan burdan" şeklinde tepkiler almaktan korkuyorum. var mı bi tavsiyeniz?

2020 ağustos edit:

hocam selamlar getz sevenler derneği olarak sizi başkan seçmek istiyoruz. derneğimize katılır mısınız?

allah tependen baksın onur edit'i:

hocam selamlar. 2016 yılında getz alıyordum onur adında bir arkadaşım engel oldu. hala içimde ukdedir. onur'u kınar mısınız?

insanlık ölmemiş:

hocam merhaba
    ben diğer arkadaşlar gibi tasarımıyla, kronik sorunlarıyla, piyasasıyla ilgili bilgi almak istemiyorum.
    bir getz sever olarak size mesaj göndermek istedim.
    nasılsınız iyisinizdir umarım.

2020 kasım edit:

hocam merhaba. getz ile tanıdık sizi, başka projeler var mıdır yeni modellerle örnekler? yoksa zirvede mi bırakacaksınız. bir de getz ile ilgili yazmaya başladığınızda ailenizden ya da çevrenizden tepki çekmekten korktunuz mu? toplumun sinir uçlarına dokunduğunuzu hissettiğinizde kımıl kımıl bişeyler oldu mu?

durmuyorlar:

merhaba ben chung ju-yung. hyundai getzi yaratan mühendislerin lideriyim. hyundai getz'i tekrar canlandırmak ve türkiye pazarına sokmak istiyoruz. tasarım ve yaratıcılık konusunda fikirlere ihtiyacımız var. otorite olarak seni önerdiler. yardımlarını bekliyoruz.

chung ju-yung
    lead engineer
    hyundai motor company

google translate

---

buna "ülkemizdeki vergi sorunları nedeniyle küçük motorlu araçlara ilgi yüksek. motoru 1 litre yapıp beygir gücünü basalım sensei." şeklinde cevap verdim dönüş bekliyorum.

---

2024 mart edit:

ne varmış getz'de pardon da?
  • ahmet kaya'nın mercedes alması kadar kanıma dokandı valla. o deil de bu bi dane sinemayı kapadıydı sevgilisi ilen film izlicek diye. bu alışveriş merkezi vve sinema kapamalar da kanıma dokanıo. gazze'de o kadar aç varken.
  • (bkz: #19497079)
  • kendi emeğiyle kazandığı kendi 400 bin eurosuyla yaptığı eylemdir. bize de bok yemek düşer.
  • benim de arabaya ayıracak o kadar param olsaydı hiç çekinmeden alırdım dediğim durum. sıkıntı yok. herkes binmek ister o mercedes'e. helal hoş olsun.
  • meyve veren ağaç taşlanıyor kardeşim. görmemişlik diyen var arda uçuyor diyen var bizlere ne ki bunlardan? çocuğun parası var istediği arabaya biner. ardanın eski oturduğu mahallesinde ki durumu iyi olmayan komşularının faturalarını ödediğini biliyormusunuz? çok cüzi miktarlarda maaş alan emre çolak'a wolksvagen golf aldığını biliyormusunuz? bu çocuk iyi insan arda'yı bu kadar eleştireceğimize dolar milyarderi olupta hala vergi kaçıran insanları eleştirelim. hayatında bir kez bile çocuk esirgeme kurumuna gitmemiş yaşlılara yardım etmemiş zenginleri konuşalım.
  • ben mi alacaktım mına koim adam kazanıyorsa alacak tabi. (bkz: servet düşmanlığı)
  • topçu-popçu emeği en yüce değerdir.

bu sebepten arda'nın bu kadar para verip araba satın alması normaldir; emeğinin karşılığını almıştır.
hesabın var mı? giriş yap