• cheese & beef bacon burger'ın kesinlikle denenmesini düşündüğüm burger dükkanı.
  • 10 numara hamburgerci. test edildi onaylandı.
  • "hadi bugün de ayı gibi yiyelim" günlerinin son dönemdeki gözdesi burgerci.

normal hayvanlar için large chees & beef bacon burger, ekstrem hayvanlar için ise mega chees & beef bacon burger tavsiye edilir.

dip not: siparişler cidden çok hızlı geliyor.
  • yıllar yılı eve/işyerine burger söylemekten ölesiye çekinirim zira ya eksik gelir, ya soğuk gelir ve her halükarda burger zevkimin içine edilir, pek tabii bu musibetlerden uslanmayan bünyemin varlığını da inkar edemem. işte böyle kendi içimde çelişkilerimle yaşarken bugün yemeksepetinde tesadüfen görüp "ya bismillah" diyerek siparişimi verdim ve sonuç çok tatmin ediciydi. hem burgerin hem de patateslerin lezzeti yerinde, içeceğimi ayrıca takdim etmeleri ise sıcakları soğutmadığı için ayrıca mutlu etti. evimin dibinde olmaları hiç iyi olmadı.
  • yemek sepetindeki yorumlar gibi, bence ekşisözlükteki yorumların da çoğu kolpa olan, servisi gayet de yavaş olabilen, fiyatları artan, tadında hiçbir ekstra numara olmayan bir burgerci.

"vallahi biz mükemmel demekten yorulduk, siz şahane burger yapmaktan yorulmadınız"

ya bırak allahısen
  • bugün itibariyle gözümde vasat olan burgerci.

burdan daha önce verdiğimiz siparişte kendilerine göre siparişin bazı bölümlerini iptal etmiş olmalarına rağmen lezzet açısından bir problem olmadığı için memnun kalmıştık.

bugün ise hem siparişimi 1 saat geç getirdiler (yemek sepeti ile karşılıklı olarak birbirlerine attılar boku), hem fiyatı yanlış hesaplayıp fazladan ödeme aldılar, hem de beni çiğ bir hamburger köftesiyle baş başa bıraktılar.

benim gibi, eti az ya da orta pişmiş seven insanı bile mutsuz ettiler. hamburger köftesi neredeyse içeriden seslenecekti bana. "ablam yiyorsun ama biz hala canlıyız beya" diyecekti. deseydi ne cevap verirdim bilmiyorum. başımı önüme eğer utancımı gizlerdim kendimce. beni hayvana karşı kötü durumda bıraktılar. hamburger mi yoksa çiğ köfte mi sipariş verdiğimi sorgulattılar. ek olarak kalbim de kırıldı.
  • "her şey yalan, gerçek sensin" demek istediğim burgerci, hamburgerlere bir de karamelize soğan eklediler, tam oldu.
  • hızlı oldukları doğru fakat keşke güzel de olsalardı!
    ilk defa söyledim bir daha da ne söylerim ne söyletirim!
  • hızlı oldukları doğru ve lezzet bakımından da güzeller.

tabii ki, istanbul'daki "hand-made" burger restoranlarını amerika'dakiler ile karşılaştırmayacağım. orası ayrı, burası ayrı.

bir ara dükkan burger vardı. onu burger house takip etti. açıkçası, ben burger house'u tercih ediyorum. özelikle kadıköy çarşıdaki şubesi, sanırım ustasından dolayı, çok lezzetli burgerlere ev sahipliği yapıyor :)

arizona burger ise, hem müşteri odaklı yaklaşımı ve nezaketi, hem de lezzet ve sunum olarak ayrı bir noktada. bir kere, "take-away" (evlere servis) hizmeti gerçekten çok iyi. gerçi ataşehir'de, kız arkadaşımın evinde oturduğumuz için bir kez eve getirttik ve genellikle kozyatağı'ndaki restoranlarında yedik ama, her seferinde çok memnun kaldık.

arizana cheese burger (large) denedim. tam istediğim gibi yapıyorlar. ben genellikle burgeri orta pişmiş seviyorum. gerçekten güzel bir tadı var. eti de kaliteli ve güzel.

tek eksikleri patates kızartması. dondurulmuş patates ile olmuyor ustam! bu işi taze patates ile yapacaksınız. avrupa veya abd'de donmuş patates işi tutmadı. her şey güzel ama patates taze kesilmiş olmayınca tam not alamıyorsunuz benden.

lezzeti bir yana personeli de çok nazik, ilgili ve candan.

tavsiye ediyorum. 7/10

web siteleri de şu:

http://www.arizonaburger.com.tr/
  • hamburger benim için özel bir yemektir. arada bir yemezsem rahat edemem. ancak konum itibariyle canın istediğinde eve söyleyebileceğim klasik iki burgerci vardı. onlar da son zamanlarda iyice bozduğu için hamburgere neredeyse altı ay paydos etmiştim.

bunu keşfettikten sonra ise benim için burger king ve mcdonald's'ı tamamen bitiren burgerci olmuştur. fiyat ve kalite olarak daha üst klasmanda zaten ama en azından artık doğru düzgün burger yemek için bir seçenek var.

patates ve soğan halkaları ise o burgerin yanına yakışmıyor ama yine de king donald'ınkilerden daha iyi.
hesabın var mı? giriş yap