• siz ararsınız o aramaz, buluşalım dersiniz onun tarafında hep birşey çıkar. önceliğiniz onun listesinde yerini kaybetmiştir. 2 arkadaş eski günler gibi bir yere gidip , içi çift laf etmek ve içmek ister ama o ortada yoktur. ortada gözle görülür ters bir durum da yoktur. zaman, sizi savurmuştur farklı yönlere. bir şans verirsiniz, iki şans verirsiniz, kızar küfredersiniz, ulan bunca yıllık dostluğu nedenini bilmediğim birşeyden kaybedecek adam değilm ben diye gazlayıp son bir çabayla yine ararsınız. arkadaşlıklarda tarafların birbirine verdiği değer zamanla değişebilir. o zaman arkadas listesine reset atmanın yeridir. fazla üzülmeden...

arkadaslarinizdan daha hızlı büyüyorsanız, farklı ilgileriniz doguyorsa, ortak noktalariniz azaliyorsa, aslinda bunca zamandır bu insanlarla naptim ben diyorsanız o zaman da ortama reset atmanin zamanidir. herkes farkli dozlarda ve zamanlarda buyur, hemen herkes bu resetlemeyi ve mavi ekrana dusmeyi hayatinda en azindan bir kez yasar.
  • memur-asker çocuklarının sürekli yaşamak zorunda oldukları şey. ortalama 5 senede bir alırsınız evinizi sırtınıza kaplumbaa misali. bazen 4 senede 4 ev değiştirdiğiniz olur. tam bir yere ısınırsınız, bikaç arkadaş yapar, okula alışırsınız, sonra haydaaa başka bir şehre başka bir çevreye, başka bir okula.. böylece çocukluk arkadaşlarınız ülkenin farklı yerlerinde dağınık halde kalır, gittiğiniz yerde yeni çevre edinmek için, çabalarsınız. ilkokulu 4 yerde ortaokulu ayrı liseyi ayrı yerde okumuş bir bünye olarak alıştığım bir olgudur. bu baba emekli olana dek sürer gider.

ondandır ki tek tük eski arkadaşınız kalır, ama onlar hep kalır, zamandan ve mekandan bağımsız olarak, belki de ondandır ki hayatınıza yeni giren arkadaşlar bir şekilde geldikleri gibi gittiklerinde bunda bir beis görmezsiniz.
  • cesaret isteyen bir harekettir. bunun yerine sistem geri yükleme ya da hatayı düzelt formlarının kullanılması tavsiye olunur.
  • her yıl düzenli olarak yapılmalı.
    hatta insan her yıl yaşadığı şehre gerekirse ülkeye dahi reset atmalı.
    kendini yeniden yaratmak için en ideal şeydir.
    arkadaşlarını değiştirdiğin gün kendini de değiştirirsin çünkü.

hep aynılıktan istifa etmek gibi bir şey bu.

haaa benim gibi obsesif yönü olan bir mahluksanız, biraz zor olabilir zaman zaman.
    hele hele henüz emip bitiremediğin, manen sömürüp bitremediklerin varsa çok zordur vazgeçmek.
    ama yenilikçi yanınız daha ağır basarsa kalben rahatlanıp ve kalbin tüm odaları açılıp çereyan yaratmak suretiyle müthiş güzel bir hava değişimi yapılabilir.
  • ortalama 5 senede bir yaptığım süper olay. beni 10 yıldan daha uzun süredir tanıyan tek arkadaşım aynı zamanda en yakın arkadaşım sjdkskdk. sosyal medya hesaplarımı kapalı tutmamın da bunda bir etkisi var tabii ki artık kimseye ulaşabilecekleri açık bir kapı bırakmıyorum. sosyal medya hesaplarım açıkken telefonum 1 saat bile susmaz ama kapatıp gidince aylarca halimi hatrımı sormayan sözde arkadaşlarım var. bunlarla iletişimi kesmeyip de ne yapacaksın sadece soruyorum.
  • kısmetse birkaç ay sonra bir rezette ben atacağım. yalnız arkadaşlarım beni arayıp sorar lan . mallarımı biliyorum. kapıma dayanırlar. komple ili değiştirirsem belki kurtarırım paçayı.
    denemesi bedava bir ay ortadan kaybolayım bakalım kimler beni arayacak asdf. çok zevkli öldüğümü düşünürlerse alırım bi fatihalarını ahaha çok piçim. bunun sonunda ağzıma sıçmaları var ki esas zevkli kısım orası gibi.
  • reset atarsan, mantık olarak aynı arkadaş ortamıyla devam edersin. bence format atsan daha iyi ama önce yedek almakta yarar var. bazen eski donanımlar son sürümleri kaldırmıyor.
  • 'pandik' atmaktan evladır.
  • yeni arkadaşlıklar edinin ama eskilerini de kaybetmeyin. hayatta kaybetmek kolay kazanmak zor, yıkmak kolay yeniden yapmak zor.
hesabın var mı? giriş yap