şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • yalan söylemesi.

özellikle bir araya gelineceği, buluşmak icap eden zamanlarda, geçerli bahanesini direkt söylemeyip, işler yoğundu, fırsat olmadı, kaynım öldü, ebem doğurdu biçiminde sikimsonik yalanlar söyleyerek sizi ekmesi.
  • kendinizle birlikte 3 kişilik ilkokul arkadaş grubunuzda k kişisinin bana olan kırgınlığını l kişisine söylemesi ve l kişisinin gelip bunu bana sen neden onu üzdün, kırılmış sana deyip durduk yere laf taşıyıp, k kişisinin gazına gelmesi ve ikisini birden silmem.

k kişisi: sen kimsin ki ben yalnız kaldığımda beni aramadı, sormadı, buluşmalarda beni kullandı dersin?
    l kişisi: sen nasıl bir insansın ki k'yı da yanına alıp bana hesap sorarsın? herkes şapkasını önüne koysun düşünsün.
    bencil, hainler.
  • (bkz: bencil)
  • kıskançlık.
    mutluluğu çekememe.
    benim için iyi olanı istememe.

hadi güle güleee
  • birisi hakkında anlattığım şeyleri bizzat o kişiye gidip yetiştiren bir arkadaşım(!) vardı zamanında. hem de üstüne bin katarak. bana da ders oldu herkese her şey anlatılmaz ve dedikodu kötüdür.
  • maddi manevi zarar vermesidir.
  • saygı sınırlarını aşması. şakanın dozunu kaçırması. insan belli bir yaştan sonra bazı şeyleri kaldıramıyor. arkadaşın da hala aynı şekilde davranmaya çalışıyorsa.
    arkadaşlık, dostluk ne var ne yok bitiyor
  • düşük miktarlar için para hesabı yapmak.
  • “arkadaşı kesme sebepleri” olarak okuduğum, psikopat entryler göreceğimi hayal ederek girdiğim, ama umduğumu bulamadığım başlık, hem mecazi, hem de gerçek anlamda (bkz: yaran yanlış okumalar)