şükela:  tümü | bugün
  • kıskançlık.
    mutluluğu çekememe.
    benim için iyi olanı istememe.

hadi güle güleee
  • beraber girdigimiz bir ortamda statu kazanmak icin arkadasini assagilamasi. yersiz sakalar yapmasi durumdan rahatsiz oldugumu belirtince; benim karakterim boyle degistiremem demesi.
  • trafik içinde, motorla ön kaldıran, arabayla makas drift vb. hareketler yapan, yapmaktan zevk alan, bunu da bir icraat veya yetenek sanan, alkolü götüyle içen, içmeyi de icraat sanan, her sohbeti karı kızla başlayıp biten, abaza, temel kişisel bakımına önem vermeyen, 3 kuruş borcunu bile ödemeyen, üstüne yatan, kafatasına beyin yerine tohum ekip cimlendirsek daha zeki olacak insanlarla ilişigimi kesiyorum, ilişigim yoksa da hiç tanışma ihtimali vermeden ortamdan uzaklaşıyorum.

size de tavsiye ederim.
  • eski ama güzel bir hikayede, karga kişisi arkadaş grubu ile birlikte yürümektedir. sonra fark eder ki gruba yeni kişiler girdiğinden beri eski arkadaşları ile pek konuşamamaktadır. aynı zamanda bu yürüyüş sırasında sözünün de sık sık kesildiğini fark eder. sonra sessizleşir ve uzun süredir arkadaşlıklarının eskisi kadar güçlü olmadığını, içini dökemediğini vs. hisseder. ve durur, arkadaşlarını karga’nın durduğunu fark etmeden yürümeye devam ederler. sonra karga bu kişileri izler ve yokluğu beklediğinden geç fark edilir. arkalarına dönüp karga’yı çağırırlar ama karga artık yoktur, en azından kalp olarak; aslında onlar da orada yoktur, kalp olarak. yıllar sonra bu kişi ile tekrar karşılaşıldığında eski arkadaşı kargaya, o gün durduğunu fark ettiğini ama o an seslenmek istemediğini söyler. arkadaşlığı kesmenin abartı olduğunu ekler. ama kalpten giden gitmiştir, kalan sağlar bizimdir.
    dipnot; işbu olay ergenliğimde yaşanmıştır. şu an bir yetişkin olduğum için artık kendimi bu kadar kolay kırılacağım arkadaşlıklar içine sokmuyorum.
  • yalan söylemesi, başarınızı kıskanması, sürekli sizinle yarış içinde olması, yüzünüze gülüp arkanızdan iş çevirmesi, bencil olması, yapmacık olması vs... uzar gider böyle.
  • beni neden aramadın sorusu. devamlı bu soruyu sorduğu için.
  • yalan söylemesi.

özellikle bir araya gelineceği, buluşmak icap eden zamanlarda, geçerli bahanesini direkt söylemeyip, işler yoğundu, fırsat olmadı, kaynım öldü, ebem doğurdu biçiminde sikimsonik yalanlar söyleyerek sizi ekmesi.
  • maddi manevi zarar vermesidir.
  • saygısızlık.
    saygı nedir bilmeyen insanla bırak arkadaşlık kurmayı markete bile gidilmez.
  • kendi hayatı boş diye benim hayatımın da boş olduğunu sanması.