• tartışmasız şu ana kadar bu gözlerin gördüğü en iyi komedi dizisi. bütün karakterlerin ayrı ayrı hikayelerinin oluşu ve her birinin birer fenomen oluşu bu başarının öncülleri.
  • divxplanet'ta 3. sezon 10. bölümüne kadar olan altyazıları tamamlanmıştır. buradaki* isyanıma kulak verip çeviren arkadaşlara sonsuz teşekkürler, umarım 4. sezon başlayana kadar eskiler tamamlanır.

bir de yeni altyazılar oturuyor mu diye s.o.b.s isimli 3. sezon 9. bölümünü tekrar izledim ve son kararımı verdim; muhtemelen hiçbir zaman daha iyisi çekilemeyecek gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisidir. bölümün ortalarındayken tobias fünke'nin saçlarının geçirdiği evrim film şeridi gibi gözümün önünden geçti ve durdurup gülme molası verme ihtiyacı hissettim.
  • altyazılarının tamamlanmasına sadece 3 bölüm kalan efsane dizi. yalnız 3. sezon altyazılarının bir kısmı hdtv uyumluyken bir kısmı dvdrip uyumlu, umarım altyazıların çevirisi bitince iki sürüme de uygun senkronlanmış versiyonlarını yüklerler de mağdur olmaz kimse.
  • divxplanetta altyazılarının tamamlanması türkiye için büyük bir adım oldu bence. son sezonun 7. ve 8. bölümlerini çevirdikten sonra*, arrested development çevirmenin zor zanaat olduğunu(aşırı kelime oyunu yapıyor adamlar, bir de espriler çok ince) ve acayip vakit çaldığını görüp bırakmıştım ki başka bir yardımsever çevirmen arkadaşımız çıktı, vaktine kıydı ve çevirdi geriye kalan bölümleri, iyi de yaptı.

yeni sezonu gönlümüz daha rahat bekleyebiliriz artık.
  • her bölüm sonunda çıkan gelecek bölümde neler olacak kısmını spoiler olmasın keyfim kaçmasın diye izlemiyordum, meğersem bir sonraki bölümde orda anlatılanlar olmuyomuş. şimdi hepsini teker teker izliyorum. geri zekalı mıyım neyim.
  • hard comedy diye bir etiketi sonuna kadar hak eden dizi. seinfeld, coupling, friends, scrubs, himym vb.lerinden farklı olarak espri çekirdeğini kadın-erkek ilişkileri oluşturmuyor. dönemin amerikan iç-dış siyasetinden hukuk sistemine; popüler kültüründen günlük yaşamına kadar geniş bir yelpazeye yayılmış dallardan beslenen bir senaryoya sahip. konu olarak fark yaratıp da bu saydığım sitcomlar arasında kafaya oynayan başka bir yapım da anımsamıyorum. en azından izlediklerim arasından.. tv tarihinin yakın dönemi için ekol oluşturmuş diyebilirim. karakterler arasından da gob, tobias ve buster favorilerim.

ayrıca benim için ayrı bir yeri olan ve kritik spor karşılaşmaları öncesinde havaya girme amaçlı olarak birer doz aldığım the final countdown'ın içini de hunharca boşaltmıştır. artık introsu girdiği anda gob canlanıyor kafamda.
  • 4. sezonda (4. sezon yazdığıma çok seviniyorum) barry zuckerkorn karakteri bulunacaktır. çalsın sazlar oynasın kızlar.
  • aleni bi şekilde modern family dizisinden esinlenen çakma entellerin bayıldığı vasat komedi. bunu izleyeceğime çocuklar duymasın izler sosyal mesaja doyarım.
  • teefury adlı internet sitesinde sadece bugün için özel olan müthiş t-shirtlere konu olmuş dizi.

http://www.teefury.com/…5836208_bottom-alliance.jpg

(bkz: we demand to be taken seriously)
hesabın var mı? giriş yap