• trabzon'da bulunan en buyuk organize sanayi bolgesi buradadir. bunyesinde gazete fabrikalari, makina fabrikalari, sogutma tesisleri, silah fabrikalari, findik fabrikalari gibi bircok tesis barindirir. ulke genelinde adi pek bilindik bir ilcedir. bunun sebepleri arasinda alaattin cakici'nin memleketi olmasi gosterilebilir.
  • trabzon da her ilce vatandaslarinin bir lakabi vardir, arsinlilerin ki ise akreptir. hikayesi ise söyle: arsinli ile akrebi ayni odaya koymuslar, arsinli akrebi zehirlemis. dogrumu bilmiyorum, ben milletin yalancisiyim valla..
  • memleketim ve aynı zamanda okul sebebiyle iki yıldır ikamet ettiğim küçük ve güzel trabzon ilçesi.
    konum olarak yomra ve araklı arasında,trabzon merkeze 15 km uzaklıktadır.yakın zamana kadar adeta üvey evlat muamelesi görmüştür arsin. diğer ilçeleri gezdiğinizde bunu hemen anlarsınız zaten ama son yıllarda büyük bir hızla gelişmiş ve dikkat çeken yerlerden olmuştur sahil şeridinde. yakından takip ettiğim ve hali hazırda devam etmekte olan projeler başarıyla sona erdiğinde dahada güzel bir hal alacaktır ilçemiz.
    yolunuz düşerse trabzon tarafından girişindeki koç kasapta köfte, emniyet müdürlüğünün yanındaki fırında peynirli yemeyi ya da yasin fındığın üstünde oturan bana uğramayı ihmal etmeyiniz :)

ayrıca tarihi santa harabelerine giden yolda bu güzel ilçeden geçer.
  • merkezden daha ziyade köyleri ile nam salmıştır lakin o eski hali devam ediyor mu ? özlediğime göre ''hayır''...
  • (ash3) bileşiğinin adıdır aynı zamanda.
  • sehir girisindeki tabelaya gore 2012 yili itibariyle merkez nufusu 13.500'dur..
  • mendilimle sileyim alnının terlerini ,
    birer birer sayayım arsin'in öylerini

şeklinde sözlere sahip türküsü olan ilçe.

https://www.youtube.com/watch?v=qhxwjd9u-au
  • trabzon ilinin şirin bir ilçesidir. 1946'ya kadar yomra ilçesine bağlı kalıp, bu tarihten sonra bucak olmuştur. 1957 yılında ilçe olmuştur. 18 mahalle ve 20 köy bağlıdır. içinde organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. ünlü kabadayı alaattin çakıcı'nın doğduğu yerdir. (bkz: alaattin çakıcı)
  • nüfus olarak akçaabat ilçesinin 10 da biri kadardır ancak karadeniz sahil yolu üzerinde ilçeye giriş çıkış bulunan kavşaklarındaki trafik lambaları sayısı akçaabat ile yarışır.

teşekkürler karayolları
hesabın var mı? giriş yap