kendi kalesine gol atan kaleci

  • azimli
  • hırçın golcü (269)
  • 12200
  • 49
  • 16
  • 0
  • dün

12 haziran 2015 kazakistan türkiye maçı

milli takımın, bu akşam, maskotunun elinde bayrakla maç oynanırken langır lungur sahaya girdiği kazakistan'ı ite kaka, 80'den sonra gelen golle yendiği maç..

kazakistan diyorum bak.. yakın bir tarihe kadar asya federasyonuna bağlı olup turnuvalara katılmak için nepal'le makao'yla maç yapan kazakistan'dan bahsediyoruz.. mesela bu akşamki kaptanları, 37 yaşında, büyük ihtimalle nepal'e deplasman yapıyordu.. hakem isterse alsın topu senin kalene bıraksın, o gol de ikilik sayılsın, senin bu takımı daha ilk yarıdan paket etmen lazım.. ulan adamların maskotu diyorum, maç esnasında sahaya girdi, dışarı çıkartılarken şaşırdı, herifler futbolda tam da o noktada işte..

hayır neymiş efendim, hollanda bile adamların karşısında zorlanmış.. efendim..!? yahu hollanda'nın başına 10 yılda bir gelir.. senin bu tip takımlarla her maçındaki kaderin bu.. hollanda bi 10-15 yıl sonra bi daha zorlanır bu tip takımlar karşısında, senin bunun akabindeki ilk "rahat" maçında kanserin garanti.. yapmayın canım benim..

ha unutuyordum, bir de şu söylendi bu akşam; kazakistan ligi ortasındaymış da bizim lig tatile girmiş, o yüzden böyle olmuş.. yahu, lig başlar maç olur, hazır değiliz, ligin ortasına geliriz, kuzey ülkeleri soğuk olur, lig biter rehavet çöker.. oynamaya niyetimiz yok demiyorsunuz, yerim dar diye ağlıyorsunuz.. sanki diğer takımların hepsine olabilecek en iyi zamanlarında maç koyuyorlar da sana hep lahananın sapı denk geliyor.. ayıptır be..

ve bu akşam maç sonrası imparator çıkmış, yorgun ama mağrur, gururlu.. ahahaha.. belki fifa dünya sıralamasında 50.'liğe yükseliriz bu galibiyetle, onun gururu gibiydi hocamın sıfatındaki.. o da olur inşallah..

bu maçı zafer diye pazarlayacaklar yarından itibaren gazeteler, spor programları.. yapmayın.. insanları aptal yerine koymayın.. bugün milli takımın avrupa'da rahat yenebileceği sadece iki takım var; san marino ve andorra.. lütfen buraya odaklanın..

ana fikri kaçırmayın..

devamını okuyayım »
12.06.2015 22:54