• eskisine nazaran sayısının çok azalmış olma durumudur.
    sürekli duyduğumuz "karakolu basıp askerleri şehit edip kaçtılar" haberleri çok azaldı.
    haber kanalları sallıyor diycem ama artık erler de bile telefon var. duyulmaması imkânı yok.
    adamlar gece baskın yapıp sonra aynı yoldan kaçıp gidiyordu.
    eşit: bana neden küfür edildiğini anlamadığım durum. tespit bu beyler kızmayın. ve durum şu an bu.
  • pkk'nın gündem değiştirmesi sebebiyledir. uluslararası destek arkalarında iken ilerleyebildiği kadar ilerliyor adamlar ırak'ta, suriye'de. şuanda türkiye'ye ayıracak kaynak ve enerjileri yok.

edit: atışmayı hiç sevmem ama cevap vereceğim zira nickelbird adlı suser kafasına göre bizler ve sizler icad etmiş, günlük a haber dozunu biraz kaçırmış terör uzmanı kesilmiş, burada isim vererek ithamda bulunuyor. başka bir başlıkta tespit etmiştim, burada tekrar belirtmek istiyorum; son günlerde aptallık ve gerzeklik arasındaki çizgi çok inceldi. karşımızdaki hangi sınıftan anlamak oldukça güçleşti. siz ne anladınız bilmiyorum ama biz iha ve sihalarla ilgili, öldürülen terörist sayısıyla ilgili, terörle mücadele yöntemlerimizle ilgili bir çıkarımda bulunmadık. başlığı bir daha oku, sonra editten önceki entryi oku, sonra kendi hezeyanlarını oku, ne demek istediğimi anlarsın. ayrıca sizi bilmem ama, bağzıları açılım sürecinde bu itlerin pembe hümanist popolarını pudralarken, pkknın kadrolu sanatçılarıyla megri megri halay çekerken, apo ya hakaret suç sayılmıyor, sayın demek serbest diye demokratlıklarıyla övünürken; biz, ya devlet başa, ya kuzgun leşe dedik. açılım başlıklarından kontrol edilebilir. böyle dediğimiz için yine o bağzıları tarafından şehit siyaseti yapmakla, kandan beslenmekle, faşistlikle suçlandık. biz şimdi de göğsümüzü gere gere ya devlet başa, ya kuzgun leşe diyoruz. peki siz o zaman ne diyordunuz, şimdi ne diyorsunuz? o zaman söylediklerinizin arkasında mısınız?

not: hede gösterilmiş siz ve biz zamirleri bahsi geçen yazar hangi anlamda kullandıysa o anlamda kullanılmış, kişisel bir anlam yüklenmemiştir. bahsi geçen bağzıları kendini biliyor, onlara da laflar hazırladım. kim bilir, bu bizler ve bağzıları belki de aynı kişilere ait zamirlerdir.
  • birilerinin tartışmaya açmaya çalıştığı (s)iha'lar sayesindedir.

bu öyle bir alet ki havada süzülür de kimsenin ruhu duymaz. sen "ne güzel ya mavinin 50 tonu" diye düşünürken ıslık sesi duyarsın sadece. geleneksel anlamda gerilla terörizmini (yoğun kullanıldığı takdirde) 0'a indirebilecek potansiyelde bir icattır.

burada farklı sorunlar ortaya çıkıyor.
    gerilla terörizmi son bulursa teröristler şehre iner mi?
    kürt çocukların dağa gitmemesi için gerekli yatırımlar yapıldı mı?

bu mücadeleye ne asayiş meselesi olarak ne de siyasi oy deposu olarak bakılmalı. ikisinin üstüne düşen görevler var.
  • tabi ki geçmişe göre savunmamız her gün artıyor ve gelişiyordur. bu zaten olması gereken norm.

terrör saldılarının azalması bir yan etki ve bundan memnun olmanın gözlerimizi kapatmamıza değil tam tersi, neden böyle oldu diye daha dikkatli analizler yapılmasını sağlamalıdır.

ancak ben @neanderthalensis 'a katılıyorum. stratejik anlamda daha verimli bir fırsat varken, çokta geri dönüşü olmayan yere enerji ve kaynak ayırmıyorlar.

bunu görmek gerçekten çok basit.

düşünülmesi gereken şu an komşu ülkerlerdeki stratejik kazanımları ve bunların etkileri.
  • (bkz: kalekol)
  • yerel kaynaklara göre yaklaşık 30 asker cenazesinin kaldırıldığı söylenen baskındır. bir benzeri 1992'de olmuştur o zaman da 26 vatan evladı ölmüştür. savaşın saçmalığı ve savaşta ısrar etmenin aptallığının gözler önüne serildiği baskındır. artık savaşarak bazı şeyleri çözmeye çalışmanın sadece kan ve gözyaşı doğurduğunu bilmek gerekmektedir.
  • iha'ların ve özellikle silahlı iha'ların etkisinin olduğunu düşündüğüm durum. şu anda karakol basılması müsait olan tüm alanlar iha ve siha ile taranıyor. en ufak bir hareketlilikte bam bam çakıyorlar füzeleri kafalarına.
  • ilk etken pkk yavşaklarının suriyeye adam kaydırması. diğer etken ise iha ve siha. bu yüzden de bu tür milli teknolojilerin geliştirilmesi partiler üstü bir meseledir. bu ihaların nasıl kullanıldığı gazetelerde filan yazıldı. takip eden bilir. 6-7 terörist karakola saldırabilirse farkedilmeden, saldırıyor. haber gelir gelmez bölgedeki en yakın iha yönlendiriliyor. kaçan teröristleri iha buluyor. sonra bu mallara uçak veya siha ile çakıyorlar. şimdi sen olsan bu şartlarda karakola saldırır mısın? götün yer mi? (bkz: swh)
    yalnız şunu da ekleyeyim kimse beni şom ağızlılıkla suçlamasın ama puşt abd ortağı puşt pkk'ya dünyanın silahını verdi. o güdümlü füzeler yarın ne olur bilemem.
  • derme çatma karakolların yerini yavaş yavaş kalekolların alması da sebeplerden biridir.
  • artık trabzona yani kuzeye gittikleri içindir belkide . ereni ne çabuk unuttunuz lan yavşaklar. bukadar şehit üzerinden hala akp başkanlık güzellemesi yapıyorsunuz. karakol belki basılmıyor ama hergün şehit var .
hesabın var mı? giriş yap