• “makine mühendisleri ücretlerinin çok düşük olması” olarak açılması lazım gelen başlık.
  • (bkz: ebenin amı çok)
    ota boka zam yapmasalardı buna da zam yapmaları gerekmezdi. ama yok hiç olur mu? o illa suriyeli din kardeşlerini besleyecek. ülkenin anası sikilmiş umrunda mı amk. sonra vay efendim türk parasını niye değer kaybediyor? dininizi...
  • bu yüksek maaşın bir sonucu olarak: 2.807.236 asgari ücretli çalışan, maaşlarından bir allah'ın kuruşunu harcamadan birleştirirse kendine ankara'nın en güzel yerinde dayalı döşeli bir saray yaptırabilir.
  • tek başına yaşayan bir birey olarak o ücretle geçinmekte ben zorlanıyorsam tek maaşla geçinen bir aileyi düşünmek istemiyorum. hiç artmasaydı dedirtecek bir yükselişe diyecek söz bulamıyorum gerçekten
  • 1600 tl maaş aldığını iddia eden mühendis beyanı. aslında doğru bir tespittir. seven dikilir, diken sevilir.
  • yüksek olan maaş değil, hatta maaş düşük.
    asıl yüksek olan sigorta bedeli.
  • kılışdar'ın yaptığı en tilki fikir akp'yi gaza getirerek senelerdir enflasyonu arttırması. çok değil 2 sene önce 900 lira olan asgari ücret neredeyse ikiye katlandı. haliyle sadece işçi gideri kalemi ikiye katlanmış oldu. hayır bence 900 ile 1600 arasında fark da yok. iki türlü de it gibi sürünüyorsun. insan gibi yaşamak için istanbul'da dört kişilik ailenin evine 5000 tl girmelidir. aşağısı kurtarmıyor. ama enflasyon, maliyetler vs düşünülünce 900 ile 1600 arasında acayip fark var.
  • memur zihniyetinde yapılmış bir tespit. piyasada dönen paraları bilsen dudağın uçuklar. akşam yemeğine 1200 lira hesap ödeyen insanları görsen komple gider herhalde sistem dkdkdk
  • vah ki ne vah! işverenin ruh sağlığı bu haldeyse var işçinin halini sen düşün...
hesabın var mı? giriş yap