• “sen hiç monako prensesi fantazisi olan erkek gördün mü? göremezsin. hepsi hizmetçi, sekreter, konsomatris vs. ister.”

zerrin iffet (yalan dünya)

jhshsjahaha

konsedit: akademide olsam makale niteliği taşıyacak onca yazım var fakat içinde kons geçen girimle debedeyim* teşekkürler arkadaşlar, zerrin’in iddiası bir kere daha ispatlandı.
  • asil bir kadınla karşılaşsa da o güzelim kadına eski sevgilisi olacak ucuz kadınlar ile aynı muameleyi yaptığı için yanından kaçıran erkek serzenişi. asil kadın ağırbaşlı, nazik, aklı başında kadındır her önüne gelenle ilişki yaşamaz, o kadına kafanıza esen her hareketi yapamazsınız zira kendisi size nasıl muamele ediyor ise sizden de onu bekler. bir tartışma esnasında piyasa kaşarı ile kavga eder gibi eli belinde sayıp söven erkekle zaten muhatap olmaz edebiyle çekilip gider. beyefendileri tenzih ederek söylüyorum da çoğu erkeğin geçmişi şarküteri reyonu gibi. ne yapsın asil kadın öyle erkeği?
  • asil kadın derken? kadınlar ingiltere prensiyle konuşuyorlar da mı asil olacaklar?
    ağzınız bozuk, niyetiniz bozuk, her yeriniz her yanınız ya psikolojik ya fiziksel şiddet saçıyor.
    ortadoğu gibi bir yerde size karşı bir kadının asil kalması ne derece mümkün olabilir?
    kavga etmeye, kaba davranmaya, somurtmaya, surat asmaya zorluyorsunuz her bir kadını. edeceği küçücük bir tebessümden, atacağı küçük bir kahkahadan bile binbir anlam çıkarıyorsunuz. kadın asaleti herkese göstermez, gösteremez. herkes o asaletin gösterilmesini de hak etmez zaten.
  • evet zordur ancak bu biraz da sahip olduğunuz sosyo-ekonomik çevre ile ilgilidir. asil kadın arıyorsanız ve bulamıyorsanız bir de acaba ben asil miyim diye sorgulamakta fayda var.
  • asil azmaz, bal kokmaz demişler.

paranın satın alamayacağı, duru ve pak duygulara ait olan kadın türünün nesli tükendi galiba. sosyal medyanın etkisiyle beraber her şeyin maddiyatla ilintilendirildiği güzel olmayan bir dönemde olduğumuzun bir kanıtı da budur zannımca. dikkat çekmek için neredeyse çıplak dışarı çıkacak kadar düşen, parasıyla her şeye sahip olabileceğini düşünen (doğruluk payı var) insanların etkisi altındayız.

edit: asil kadından kasıt ne? diye birkaç soru aldım. dikkat çekmek için aşırı giyinmeyen, paranın satın alamayacağı, insanlara karşı ukala ve kendini beğenmiş davranmayan, insanlarla çizgisini koruyan ve mahremiyete önem veren kadın diye tanımladım.
  • sonradan görme paçoz cennetinde zaten zordur.
    asil kadın şunu yapmaz,bunu yapmaz diye sığ tanımlar yapmayacağım.
    asil insan seçici olur, bir filtresi olur!
    giyinirken de,eğlenirken de,sosyalleşirken de,arkadaş seçerken de, sevişeceği insanı seçerken de…
    özetle asil kadın değil, asil insan bulmak zordur!

“kullan-at” toplumunda, “hızlı tüket” çağında oldukça zordur.
  • erkekler lafta sözde asil kadın ister ama iş ciddiye bindiğinde asil kadından korkarlar istemezler. erkeklerin çok büyük çoğunluğu sözünü dinleyen, istediklerini yapan kadını tercih eder.

sadece bu ülkede değil, bu coğrafyada erkekler kendine güveni olan, namı diğer asil kadını istemezler.
  • ben bir seferinde asil kadın görmüştüm. ben asil kadın gördüm. çat kapı evine gittiğimizde evde full takım döpiyes ve sivri topuklu ayakkabılarla oturuyordu. dedim asalet iyi güzel pek hoş, yalnız doğruya doğru pijama her zaman kazanır. devonshire düşesliği mi karpuzlu pijama mı deseler biraz düşünürüm ama sonuçta karpuzlu pijama derim nazlı yâr dıloy dıloy benli yâr
  • erkekler asil kadınlar ile evlenir ama eskortlar ile gezerler hem de evliyken.benim erkek nesline güvenim bitti.paraya önem vermeyen,kendini beğenmemiş, fedakar kadınların sonu beş parasız ortada kalmak.
  • asil olmaya çalışan kadınlar anlaşılamadı, iyi olmak terbiyeli olmak iletişim kurmaya inanmak enayilik sayıldı.

ve sonra;

o asil kadınlar güzel atlara binip gittiler..
    kadının para-statü peşinde, iletişimsiz, kavgacı, çözümsüz ama at gibi olanına, demirin de tuncuna kaldınız.
hesabın var mı? giriş yap