• görünmeyen rütbeleri vardır.
  • ortak özellik sayılır mı bilemem, ama kocası albaysa kendisi paşadır denir bu kadınlar için.
  • hemşire olmaları da sayılabilir benim gözlemlerime göre.
  • kadın olmaları.
  • "hanfendi"nin saçları ne renkse diğerlerinin saçlarının da o renk olmasıdır. kendi mesleği ile varolamayanlarda eşlerinin rütbeleri arkasına sığınma görülür. lojman ortamındalarsa sürekli dedikodu yaparlar. eşleriyle girdikleri ortamlarda kendileri olamazlar efendim bunlar, yüzlerinde bir gülümseme en kibar hallerde konuşurlar.
  • ısparta 40. alay'da kısa dönem askerlik yükümlülüğümü s1 yazıcısı olarak yerine getirdiğim dönemde öğrendim ki asker eşleri kendi aralarında çok fazla görüşüyorlardı ve bu görüşmelerin resmi kayıtları tutuluyordu.

mesela "şu gün, şu komutanın evinde asker eşleri toplanacaktır" diye, komutanlara tebliğ yaptığım olmuştur.

(bkz: askerde kısa dönemlerin köle gibi kullanılması)
  • ince bir detay olarak eşlerinin asker olmasını düşünebilirsiniz pekala. çok ilginçtir doktor eşlerinin de eşleri doktordur. böyle tesadüfler yüzünden küçük dilimi kaybettim ben.
  • gençliklerinde led zeppelin dinlerler
  • siyaset hakkında tek bildikleri kocalarının onlara öğrettikleridir. bir de orada burada 'ben asker çocuğuyum,asker eşiyim' diye dolanırlar.
  • sabretmeyi, beklemeyi, endişeyi, korkuyu, özlemeyi çok iyi bilirler.
hesabın var mı? giriş yap