• askerliği yük haline getirenlerden daha az hainlerdir.
  • en az beş buçuk ayını saçma sapan işler yaparak geçiren vatan hainleridir.
    askerliklerini yapıp geldikten sonra askerliği yük değil, ömürlerinden çalınan süre olarak görürler.
  • kendisine vatan haini diyenlere götüyle gülen mantıklı kişilerdir. ne mutlu ki %95'ini oluşturuyormuşuz ülkenin, geleceğimiz için umutlandım şimdi.
    ben bu cephe olayını anlamıyorum, ne cephesi arkadaşım, cephe dediğin yer güneydoğu mu? kurtuluş savaşı var da bizim mi haberimiz yok. cephe diye aklına kazıdığın yerde savaş yok, godamanların rant kavgası var (eğer kasıt güneydoğu bölgesi ve pkk ise tabi) hala anlayamadın mı vatan sever insan. bir avukatı, mühendisi, doktoru vs. askere alıyorsun sonra yaprak süpürtüyorsun adama 6 ay boyunca bu mu vatan savunması? askerlik tamamen olmasın diyen yok ama bu derece büyük mantıksızlıklarla dolu askerlik görevinin vatan savunması olduğunu söylemek, bunun yük olduğunu görenleri vatan haini ilan etmek biraz...neyse ben bişey demiyorum.
  • tuvalete giren başçavuşu elinde peçete ve kolonya ile beklemek istemeyen vatan hainleridir.
  • -okul ne zaman bitiyor?
    -kısmetse bu sene ama askerlik sorunu olduğu için uzatıyorum.

-ne zaman evleniyorsun?
    -kısmetse bu yaz ama askerlik sorunu olduğu için belki seneye.

-ne zaman bir iş bulacaksın?
    -kısmetse bulucam ama askerlik sorunu olduğu için iş bulamıyorum.

-ne zaman kız istemeye gidiyorsunuz?
    -kısmetse şu sıralar ama askerlik sorunu olduğu için ailesi kızı vermiyor.

askerliği 'sorun' olarak gören bir ulusun bunu yük görmesinden daha doğal bir durum olamaz.
  • ben... evet, yük olarak görüyorum... bu beni, gazla çalışan ergen milliyetçilerin gözünde vatan haini yapıyorsa, evet, vatan hainiyim, kağıttan kaplanım vs...

...zira bu düşünceye sahip, gençliğinin o beş buçuk ayında yapacak daha kayda değer bir işi olmayan gereksizlerin gözünde nasıl göründüğüm beni zerre kadar ilgilendirmiyor...

edit: ilave...
  • kuyuya taş atan delinin rakamlarına göre erkek nüfusunun %95'inin karşılığıdır.

yani bu %5 öyle akıllı, öyle muhteşem, öyle muktedir, öyle yüze, öyle uludur ki, her boku kalan %95'ten çok daha iyi bilmektedir.

tapıyoruz size ey her şeyi en iyi bilen ergen milliyetçi az gelişmiş yarı zekalı muhteşem organizmalar...
  • izmarit toplamaktan kaçanların üzerine yapışan etiket.
  • basındır. polislere askerlik görevinin kaldırılması üzerine "polise müjdeli haber" başlığını atanlar da o zaman vatan hainidir. madem askerlik yapmamak müjdeli haber?
    bir de gittim, askerliğimi yaptım geldim. şimdi ben vatanımı çok mu sevdim?
  • yük olarak görülen durum askerlik değildir
    yük olarak görülen şey askerlik adı altında garsonluktur ,hizmetçiliktir ,temizlikçilitir ,hamallıktır.
    orduların askere ihtiyaçları vardır ,subayların savaşçılara ihtiyaçları vardır.
    ordular işlerinde uzmanlaşmış ve bunun için eğitilmiş kimselerle başarı kazanırlar.
    korkulan şey vatan için ölmek kesinlikle değildir.
    korkulan şey vatan uğruna ölüme koşa koşa gitmeye hazır insanların bazı kişi ve kurumların ihmalkarlıkları ve bencillikleri yüzünden,
    ne idüğü belli olmaya bir kaosa yollanmasıdır ve kelle hesabıyla telef edilmesidir.
    canlar sokaktan toplanmıyor veya insanlar bahçede yetişmiyor.
    korkulan,insanların üzüldüğü ,şikayet ettiği ve eleştirdiği durum budur.
    nice hayatını vatan için ölmeye adamış ve buna yemin etmiş şerefli muvazzaf subayımız ve astsubayımızdan bu durumda cidden şikayetçidirler.
    asker ocağı insanların egolarını tatmin etmeye yarayan veya insanların hayatlarıyla gururlarıyla ekmekleriyle zamanlarıyla küçük çıkarlar uğruna oynanmasına müsaade edilebilecek yer değildir.
    şikayet edilen konu da esasen budur.
    ama bu şikayetleri bir siyasi veya şahsi çekişmeye çekmeye çalışmak.
    orduyu eleştirerek veya yersiz yere överek nemalanmaya çalışmak ise benim açımdan onursuzluktur.

vatana ihanet denen kavram ise böyle herkes tarafından en ufak durumda dile pelesenk edilecek kadar ucuz bir kavram olmamalıdır.

kendi kıt bilgisiyle daha doğrusu bilgisizliğiyle her konuda en ağır ithamları yapmayı kendine hak gören insanların bence ilk etapta durup bir kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini düşünüyorum.
    türkiye cumhuriyeti dün kurulmuş bir devletçik değildir.

yüzlerce yıllık devlet geleneğine sahip bir ülkenin evlatlarına her kafaye estiğinde bu hainliktir bu şerefsizliktir demek ,
    insanları sadece ve sadece kendi kıt ve kulaktan dolma bilgileriyle yargılamak ve hatta gönlünce infaz etmek,
    yüzlerce yıllık devlet geleneğini ve türkiye cumhuriyetinin temeli olan adalet kurumunu hiçe saymak anlamına gelir ki
    benim şahsi düşüncem bu durum vatana ihanet olmasa da vatanı ve milleti sevmemenin bir göstergesidir.
hesabın var mı? giriş yap