şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi kütüphanesi'nde bulunan atatürk'ün okuduğu kitaplar koleksiyonunun internete aktarılmış hali: http://ataturkleokumak.istanbul.edu.tr/

    proje aslında güzel düşünülmüş ama uygulama berbat. sitenin kötü dizaynını ve her açtığınız sayfada karşınıza çıkan müziği geçtim, kitapları muhtemelen cep telefonuyla taramışlar, bir de sayfaların üzerine kocaman bir üniversite amblemi yerleştirmişler. bir paragraf zor okuyabildim, gözler hemen yoruldu. artık buradan bir kitap bitirmek isterseniz 2 numara büyük gözlükleri şimdiden hazırlayın.

    kısacası, tipik bir vitrin projesi.
  • harika bir fikrin gerçeğe dönüşmesi.
  • büyük talihsizliktir. düşünsenize atatürk'le okuyosunuz ve sürekli sizi başkalarıyla kıyaslayan ailenizi memnun etmeye çalışıyorsunuz. "bak sınıf arkadaşına askeri rüştiyeyi kazanmış, bak sınıf arkadaşın mezun olmuş da asker olmuş, kılıç kuşanmış. bak arkadaşın trablusgarb'da ve çanakkale'de zaferler kazanmış, bak arkadaşın padişaha baş kaldırmış (burasını kıyaslayacaklarından pek emin değilim gerçi), bak arkadaşın tüm ulusu örgütlemiş, bak arkadaşın savaşı kazanan ordunun, meclisin ve halkın başında yer almış, arkadaşın cumhuriyet ilan etmiş, arkadaşın devrimler yapmış..." sadece bir düşünün dostlar, mustafa kemal ile birlikte okuyorsunuz ve bu adamın başardıkları karşısında sürekli "arkadaşın yaptı, sen yapamadın" diye eleştiriliyorsunuz. can mı dayanır?
  • uzzuuun bir süredir "geçici olarak" servis dışı tutulan site. bu istanbul üniversitesi iyice yarak kürek bir yer olmaya başladı.