• her ortamda karşılaşmaları. içki masasında bile denk geldim yeminle
  • birbirlerinden nefret etmeleri.

kendini dindar olarak gören biri olarak, yobazlara din sandıkları şey yüzünden yaşadıklara hayata, ateistlere de bunlara bakarak ve din bu diyerek allah inancından uzaklaşmalarına acıyor, üzülüyorum.

ne berikilerin yaşadığı şey din, ne de ötekilerin görüp uzaklaştığı şey dindar.

(bkz: ahir zaman)

bakın bu dinin peygamberi ahir zamanla ilgili ne demiş :

"camiler dolup taşacak ancak içinde mü'min olmayacak"

allah fikrinin makul olup olmamasından ziyade, dinin yetiştirdiği insan profiline bakılarak dinden uzaklaşıldığını düşünüyorum. en azından çoğunluk böyle.
  • müttefik arayışı içinde olmak
  • ateistle tobazın ortak özelliği pek yoktur ama bu ikisini aynı sanan birisi kesinlike gerizekalıdır.
  • (bkz: aziz nesin) ve (bkz: abdurrahman dilipak) arasında ne gibi bir ortak özellik olabilir.

fiil ehliyeti olmayanlara başlık açtırmayın karşim.
  • bu iki grup da lafzi anlama çok önem verir ve genelde anlayışları o yöndedir. özellikle dini metinleri okurken lafzına göre mana verirler.
    özellikle ateist olmakla prim yapmaya çalışan marjinalim ben havalarındaki, ateist olmamalarına rağmen kendilerine ateist diyen kimselerle yobaz grubun en büyük ortak noktası budur.
    işidcilerin dini metinleri yorumlama çabası ile bu grubtaki ateistlerin yaklaşımları arasında fark görmüyorum ben. biri okuduğunu saçma bulup allah yoktur diyor diğeri ise kast edilen şeyi unutup orda yazan şeyi uygulamaya çalışıyor.
    gerçekten ateist olan kişilerin düşüncelerine saygı duyuyorum. herkesin düşüncesine kimse karışamaz.
  • ateistlerin çoğunluğu zaten yobaz olduğu için ortak özellik aranmaz.
  • her iki taraf da çok şey bilirmişcesine ahkam keserler ve kendi görüşleri dışındaki herşeyi yalanlayarak kendi doğrularını doğru bilirler. ama aslında her iki taraf da hiçbir şeyi doğru ya da tam bilmemektedirler. aslında her iki görüş te eksik ve yanlıştır ama onlar bunu kabullenmez.
  • konuşabilmeleridir.
  • {}
hesabın var mı? giriş yap