• biraz da detaylı bilgi sahibi bir suser olarak, şu hususları paylaşmayı da ben istedim:

atılım üniversitesi kamu tüzel kişiliğine haiz olarak 1997 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. halen 5 fakülte, 33 bölüm ve iki enstitü bulunan üniversitede 371 tam zamanlı öğretim elemanı ile okutman, 124 yarı zamanlı öğretim elemanı, 272 idari personel olmak üzere toplam 767 kişi görev yapmaktadır.

öğrenciler üniversiteye lys ile yerleştirilmekte olup, 5000’i aşan öğrencinin yaklaşık % 60’ı ankara’nın geri kalan % 40‘ı ise türkiye'nin çeşitli illerindeki anadolu lisesi, özel lise ve liselerinde öğrenim görmüşlerdir. kaliteli akademik kadrosu, modern ve donanımlı laboratuarları, yabancı dil ile öğretim imkanı, çift anadal-yan dal diploma imkanı, staj imkanı vb. ile öğrenciler kaliteli bir öğretim almakta ve donanımlı olarak mezun olmaktadır.

mezunların %92’si almış oldukları kaliteli öğretim sayesinde mezuniyet sonrasında kısa süre içerisinde istihdam edilmekte, mezunların büyük bölümü türkiye’nin tanınmış kurum ve kuruluşlarında çalışma olanağı bulmakta ve kariyerlerini başarı ile sürdürmektedir.

atılım üniversitesi uygulamalı öğretimin yanısıra bilimsel araştırma ve çalışmalara büyük önem vermektedir. öğretim elemanları tarafından tübitak, dpt vb kuruluşlar ile üniversite tarafından desteklenen ve çeşitli kurum ve kuruluşlar ile onlarca proje yürütülmektedir. bu projeler kapsamında ve araştırma laboraturlarda yürütülen araştırmalar ile diğer yürütülen araştırma sonuçlarını içeren makaleler ile atılım üniversitesi bilimsel yayın sıralamasıda 60’ı aşan vakıf üniversitelerinin yer aldığı sıralaması 7, akademik üretkenlik kritelerlerinin ölçümlendiği urap (en iyi 2000 dünya üniversitesi) sıralama sistemine göre türkiye sıralaması 61 ve dünya sıralaması 1831, dünya üniversitelerinin (20.000’den fazla) internet sıralamalarının yer aldığı webometrics dünya üniversiteler sıralaması ise 2892’dir.

diğer yandan atılım üniversitesi bir aile şirketi değildir ve vakıf üniversitelerinin tabi olduğu hukuki mevzuata uygun olarak yönetilmektedir. üniversiteye ulaşım öğrencilerin kendi araçları, toplu taşıma araçları ve servis araçları ile sağlanmaktadır. servis ile ulaşım cihan a.ş. ile yapılmakta olup, bu şirket ile üniversite ve yöneticileri arasında hiçbir hukuki bağ bulunmamaktadır. kantin, kafeterya, restaurantlar öğrencilere kaliteli ve ucuz yemek olanağı sağlamak gayesi ile üniversitenin kurucusu atılım vakfı’na ait iktisadi işletme tarafından işletilmektedir. üniversite’deki kırtasiyeler ise kiraya verilmiştir.

diğer yandan tam zamanlı akademik ve idari personelin 50’si 10 yılı aşkın süredir, 241’i 5 yılı aşkın (6-7-8-9 yıl) süredir, diğer çalışanları ise yeni giriş ve 4 yılı aşkın süredir atılım üniversitesi’nde görev yapmaktadır. üniversiteden ayrılan akademik ve idari personel ise çeşitli özel sebeplerin yanısıra başka kurum ve kuruluşlarda çalışmak, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını yürütmek için ayrılmaktadır ki, hiç şüphesiz yükseköğrenim faaliyetini sürdüren ve dinamik bir yapıya sahip olan üniversiteler için bu durum kaçınılmaz ve olması gereken bir durumdur. herhangi bir kurum ve kuruluştan hiç bir çalışanının ayrılmaması mümkün olmadığı gibi aksine ayrılan personelin yerine daha üstün vasıflara sahip kişilerin alınması için bu durumlar önemli fırsatlardır.

13 yıl gibi kısa bir geçmişe sahip atılım üniversitesi türkiye'deki vakıf üniversiteleri arasında kendisine iyi bir yer edinmiştir. bu platformda kötüye nasıl kötü diyorsak, haklının da hakkını vermemiz lazım diye düşünüyorum.
  • iki eliyle bir toeflı doğrultamayan test merkezine sahip üniversite. insanları 1,5 saat bekletmiştir ve ne zaman başlayacağı sorusuna hep sorun yok birazdan başlayacak diyebilen optimist görevlileri sahiptir özetle son şansın değilse toefl alma burdan.
  • bugün bahar yarıyılı yüksek lisans mülakatlarını gerçekleştiren üniversite..daha önce gazi,ankara ve hacettepe üniversitelerinin mülakatlarına girmiş biri olarak söyleyebilirim ki bu mülakatsa onlar neydi..ya da bugünkü mülakat ise onlar neydi..

mülakat öncesinde daha önce buada mülakata girmiş kişilere ait bilgi bulamamış birisi olarak söyleyebilirim ki hiç kasmayın..rahat olun..isminizi soyisminizi,mezun olduğunuz okulu ve (uzak bir ihtimal ama) "neden y.lisans" ve (yine uzak bir ihtimal) "neden atılım" sorularına cevap verebilecek durumda iseniz kabul edilmemeniz mümkün değil..
  • kimi yazdıklarım hakkında ihtarname çekmiş olan üniversite. yazdıklarımız yalan olsa bir şey demeyeceğim. neyse efendim şimdi hakkımızda ihtarname çeken bu kurumun yasalara aykırı olarak neler yaptığına bakalım: normal şartlar altında her bölüm altında en aşşağı 3 akademisyen olması gerekmektedir, ilgili üniversitenin yöke gönderdiği liste ile gerçekte bölümlerinde bulunan akademisyen sayısı arasında fark vardıri, normalde ilgili bölümlere mensup olmyan akademisyenler sanki o bölüm altındaymış gibi gösterilir. buyurun yöke bildirilen liste: http://www.yok.gov.tr/y/atilim_guncel.xls buyurun gerçekler: http://www.loj.atilim.edu.tr/academic_staff.php , http://www.int.atilim.edu.tr/academic_staff.php , http://mod.atilim.edu.tr/academic_staff.php , http://ae.atilim.edu.tr/academic_staff.php , valla gerisine bakmaya ben üşendim işte bulduklarım, bu resmen yapılan bir illegalliktir. şimdi benim ilgili entrylerim hakkında ihtarnamede bulunan bu üniversite hakkında bende suç duyurusunda bulunuyorum (elbeeteki bir şey yapılmayacağını bile bie), resmen yöke yanlış bilgi verilmiştir.

daha bitmedi buranın icraatleri, araştırma görevlileri part-time gösteriliyor bu üniversitede ve bu sayede sigortaları 300 tl'lik maaş üzerinden yatırılıyor, buyrun gene suç duyurusunda bulunuyorum, eğer bu ülkede denetim varsa!!! bu üiversitede araştırma görevlilerinin gerçekten part-time çalışmadığını kısa bir zamanda öğrenebilirler.

daha çok şey yazılır ki yeri geldiğince yazacağım da, işte ülkemizdeki vakıf üniversitelerinin hali bu, ben boşuna demiyorum bu ülkede parası olanlara dokunulamaz, bu nedenle vakıf üniversiteleri bu ülkenin geleceğini atılmış en büyük kara lekelerdir diye.

sadece bu üniversitenin yökteki ilanlarına bakın, her yıl aynı anabilim dalları için araştırma görevlisi kadrosundan ilana çıkarlar, ama kimse sormaz yahu sizde nasıl olurda araştırma görevlileri bir yıldan fazla durmuyor diye, ne zaman baksanız yökün ilan sayfasında bu güzide üniversitemizin ilanları görürsünüz. buradan ilgili üniversitede araştırma görevlisi kadrosuna başvurayı düşünenlere de, yeri gelmişken aman diyeyim, valla gençliğinize yazık olur böyle bir kurumda ve böylesine öğrencilerle.

edit: valla burada yazılanlar kadar kendi çalışanlarının sözünü dinleseler ihya olurlar ama neyse. linklerde verdiğim bir çok bölüme başka bölümlerden akademisyenlerin isimleri yazılarak da olsa ilgili durumu düzeltmişler.
  • "meteorolojik verilere göre kar yağışının yarın da devam edeceği ve buna bağlı ulaşım sorunları yaşanacağı anlaşıldığından üniversitemiz 10 mart perşembe günü rektörlük tarafından tatil edilmiştir." şeklinde açıklama yaparak kar tatilini 3 güne uzatmış üniversitedir.
  • hakkımda suç duyurunda bulunmuş üniversite, cuma günü yazdıklarım hakkında ifade vermek üzere polis karakoluna gideceğim. bu şekilde yaptıkları hakkında insanları susturabileceklerini mi zannediyorlar?, çok komiksin atılım. unutma kendi vakfınızın yaptığı hukukszluklar diz boyu, sıradan vatandaşı savcılığa çağırarak kokutmak kolay mı geldi? bu kadar kolay korkacak insanlar değiliz.
  • aslında kimsenin kaçmaması herkesin toplanması gereken başlığı olan üniversite, herşeyi ayan beyan ortada olan gerçekleri yazınca polis tarafından aranılıp ifade vermeye çağrılırsınız, hukuksuzluğu yapanlara ise hiçbirşey olmaz. unutmayın burası düşünce özgürlüğünü öğrencilere öğretmeye çalışması gereken bir üniversite, ancak aynı üniversite hakkında yazılan gerçekleri susturmak için dava açmaktan çekinmiyor, gerçekten üzülüyorum.
  • herhangi bir kanıt ya da belge ortaya sunmadan deli fişek gibi ortalığa sav atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyormuş. yanlış yapmış tabi.. ivet cık cık..
    e kısasa kısas yap deriz bu durumda. varsa kanıtın belgen sen de dava aç. elinden tutan yok. ekşi sözlükte gelişigüzel iddaalarda bulunmak o iddaaları gerçek kılmadığı gibi eğer gerçekse de onları çözüme, aydınlığa kavuşturmuyor ne yazık ki.

burası mahkeme duvarı değil demem o ki.
  • valla kendi iddalarımla ilgili herşey ilgili başlıklarda güzel kardeşlerim, akademisyen sayısı belli yöke bildirdikleri sayı belli, daha ne belgesi istiyorsun. part time konusu ise bizzat kendim ilgili üniversitede çalıştığm için bildiğim bir gerçek, dava sürecinde bu gerçekle ilgili belgeleri de elbette ki mahkemelere sunarım. acı olan bu üzücü gerçeklerin düzeltilme yolu izleneceğine bu gerçekleri dile getirenler hakkında dava açılmasıdır.
  • (bkz: #20713147)
    (bkz: #20727194)
    (bkz: #20733852)
    (bkz: #20899024)
    (bkz: #22097166)

kendileri hakkında yazdığım entryler şu şekilde, bu entrylerden hangisine istinaden hakkımda suç duyurusunda bulundukları ise şu an itibari ile meçhul. işin üzücü tarafı asıl illagelliği yapan, araştırma görevlilerini full time çalıştırıp sigortalarını 250 lira maaş üzerinden yatıran, yöke gerçek olmayan listeleri yollayan bizzat bu üniversite iken, hakkında dava açılan ve polisler tarafından aranarak ifadeye çağrılan, bu gerçekleri herkesin görebilceği bir yerde yazan sıradan vatandaş oluyor.

bu şekilde insanları korkutabileceğini, yıldırabileceğini zanneden ise bir üniversite!!!!!. gençlere özgür düşünceyi, doğruluğu, dürüstlüğü öğretmesi gereken bir kurum. asıl merak ettiğim bu şekilde davranarak, kendileri hakkında olumsuz hiç bir şeyin yazılmayacağını mı zannediyorlar. bugüne kadar bir çok hocamızı üniversiteden uzaklaştırıp, kaybettikleri davalar ile milyonlarca lira tazminata zaten mahkum olmuş bir kurum, hala kendi yanlışlarını görmek ve bu yanlışları düzeltmek yerine bu yanlışları dile getirenlere dava açma yolunu seçiyor.

ben ve avukat arkadaşlarım cuma günü ifademi vermek üzere emniyete gideceğiz, ondan sonra ilgili olay savcılığa iletilecek, bir süreliğine de olsa dava sayesinde hakkınızda benim olumsuz bir entry girmemi engellemiş olacaksınız, peki ya sonra? herkesi mi susturacaksınız, herkes mi yaptıklarınızı görmezden gelecek, bu ülkede birileri her zaman gerçekleri söylemeye devam edecek bundan hiç bir şüphem yok, sizlerin de olmasın.
hesabın var mı? giriş yap