• 1982 yapimi, al pacinonun cok farkli bir rolde gorundugu film.
  • ingiliz ingilizcesi kullanılarak okunması halinde türlü okunuşlara sahip olma potansiyeli olan (bkz: otur), birtürlü tam olarak nasıl söylenmesi gerektiğini çözemediğimiz onlarca kelimeden biri ( aslında ikisi )
  • biraz biraz kramer vs kramer tadı bırakan, izlemesi keyifli al pacino filmi.

--- spoiler ---
    oyunu broadway'de sahnelenmek üzere olan bir yazarın, karısı tarafından terkedilişinin ardından, hayatının altüst oluşunu konu almaktadır.
    --- spoiler ---
  • aynı zamanda star trek voyager yedinci sezon yirminci bölümünün adı.
  • al pacino'nun da dediği gibi. tv'de denk gelsen belki takılıp izleyeceğin hoşlukta bir film. ama sinemada ya da dvd'ye takıp izlenmezdi. öyle iyi bir film değil.

--- spoiler ---

al pacino: sana güç veren iş, ekip, her gün oraya çıkıp senin için tam anlamıyla doğru olmayan ya da hemen ilişki kuramadığın rolleri oynamak, bu sana güç veriyor. bunu kaybetmek istemiyorsun. ama madalyonun diğer yüzü de var. daha da tanındıkça ticari oluyorsun, filmin çekilebiliyor. bazen yapımcı bu sebeple seni istiyor; halbuki sen ticari olduğun için değil, yapabileceğin için istenmek istiyorsun. o yüzden bazen normalde dahil olmayacağın durumlara dahil oluyorsun.

lawrence grobel: bu durumlardan biri author! author!'da arthur hiller'ın yönetimi altında çalışmak mıydı? sete geç gittikten sonra çekip gittiğine dair sorunlardan bahsediliyor.

al pacino: sorunlardan mı bahsediliyor?

lawrence grobel: basında bazı hikayeler çıktı.

al pacino: bahsedilen sorunları öğrenince komik oluyor.

lawrence grobel: ne oldu?

al pacino: olan, filmi birlikte yaptığımız. olan bu. böyle olmamalıydı. (gülüyor)

lawrence grobel: uzun hikaye mi?

al pacino: uzun bir hikaye olduğunu düşünmüyorum. bana kalırsa çok kısa bir hikaye. bu sektörde bazen bir arada olmaması gereken kişiler kısa süreliğine bir araya geliyor. tüm taraflar için çok can sıkıcı. tek ihtiyacım, birinin bana ne olduğunu söylemesi ve benim de cevap vermemdi.

lawrence grobel: seni author! author! gibi bir hafif komedi yapmaya iten neydi?

al pacino: çocukluktu. new york ve eğlence dünyasıyla uğraşan bir adamla ilgili bir filmde oynamaktan keyif alacağımı düşünmüştüm. eğlenceli olur diye düşünmüştüm.

lawrence grobel: eğlenceli miydi?

al pacino: hayır, ama çocuklarla çalışmaktan keyif aldım. author! author! kablolu televizyonda çok başarılı oldu. evle alakalı olduğundan televizyonda daha iyi duruyor. mutfağa gidip, geri gelip izleyebilirsiniz. bunun farkına varmalıyız. neden kablolu televizyon için ayrı, sinema için ayrı film yapmıyoruz? büyük ekranı meşgul edin, bu sinemalar hayatta kalsın.

--- spoiler ---
  • al pacino'nun yine kasmadığı, takıldığı film. bu adamın aklından ne geçiyordu o zamanlar merak ediyorum. efsane filmleri reddedip, böyle kimsenin siklemediği ve hatırlamadığı filmlerde oynamak! al pacino'nun efsane bir kariyeri olmasına rağmen her zaman aralarda bu tarz iddiasız filmleri oluyor. niye oynadığını anlayamadığım filmleri:

(bkz: bobby deerfield) - 1977
    (bkz: cruising) - 1980
    (bkz: author! author!) - 1982
    (bkz: revolution) - 1985
    (bkz: dick tracy) - 1990
    (bkz: glengarry glen ross) - 1992
    (bkz: two bits) - 1995
    (bkz: chinese coffee) - 2000
    (bkz: s1m0ne) - 2002
    (bkz: people ı know) - 2002

glengarry glen ross muhteşem filmdir, onu ayırıyorum. o filmi de kısa rolü için ekledim.
hesabın var mı? giriş yap