• 4 çinliden oluşan drodo studio firmasının dota auto chess oyununun tutması üzerine mobil platforma da aynı oyunu getirme çabasıdır. merakla bekliyoruz kendilerini.

dün itibarı ile ortaya çıkan hero fotoğrafları:
    hero 01
    hero 02
    hero 03
    hero 04
  • dün itibari ile (24.04.2019) başladığım, efsane modun efsane mobil oyunu.

şuradan register olup telefonunuzdan indirebilirsiniz. şuanlık sadece apksi olduğu için google playde maalesef bulunmuyor.

bazı emailler çok uzun olduğu gerekçesi ile açılış ekranında login olamıyorsunuz. bu yüzden register olduğunuz hesabınız ile şuraya girip kullanıcı id'nizi öğrenip normal şekilde giriş yapabilirsiniz.

serverlar çin'de olmasına karşın vodafone ile 4.5g bağlantıyla hiç bir şekilde laga maruz kalmadan, ayriyetten maç başına sadece 500kb harcamasıyla gönlümde taht edindi. şuanlık bana göre tek sıkıntısı maçlar uzun olduğu için şarjı birazcık bitirmesi. onuda artık powerbank moverbank halledicez bi şekilde.

ayriyetten apkyi yüklemeye kalktığınızda bazı izinler istiyor telefonunuzdan. kabul ettikten sonra sistem ayarlarından izinleri kaldırıp hiç bir sıkıntı olmadan oynayabiliyorsunuz, ben öyle yaptım.

heroların isimleri ve görünüşleri normal auto chesse göre biraz değişik olmasına karşın skiller,classlar ve race'ler aynı olduğu için 3-4 maça alışıyorsunuz hepsine.

bilgisayarda bluestacks android emulator ile kolayca oynayabiliyorum bu arada illa telefondan oynamak zorunda değilsiniz.

şuanlık party modu yok, yakında eklenir o da.
  • dota auto chess oyunundan çok daha stabil ve oynanabilir bir oyun olmuş.tek sıkıntı si play store,da olmaması mobil de oyun oynamayı seven herkes mutlaka indirip denemeli.
  • bazı herolar neredeyse hiç çıkmıyor sniper, rexar, yurnero aklıma ilk gelenler.oyun basında mechleri bulan kazanıyor kazanamasa da ilk 3 e giriyor her oyunda meta olur ama bu biraz abartı. 8 kişinin 5 ı banko mech gidiyor anasını satayim farklı bisi gideyim dersen çok acayip de şansın yoksa son 3 banko. pc versiyonu böyle mi bilmiyorum ama zannetmiyorum.merak ettim sniper yurnero koydum 25 round boyunca snip 2 tane cikti yun u zor bela 2 yaptim. oyun sanki tuskar ve mechlerden ibaret. şiştik be. tavsiye varsa da alırım bi dal
  • oyunu dun indirdim 7 oyun attim toplamda 4'u win. herkes keko oyunda. herkes mech bir iki de mage falan gitmeye calisan var. knight cok az. yapin knight dragon veya knight troll'unuzu win garanti. assassin de oynayan yok. (7 oyunda hic gormedim, ben bir kere gitmeye calistim 3 lvl herom yoktu ama ikinci oldum)

pc versiyonuyla alakasi yok oyuncu kalitesinin. basta biraz afallasaniz da iki uc oyun sonra herolari ogreniyorsunuz. sadece isimleri degisik zaten bildiginiz herolar. henuz betada oldugu icin cok da seyapmamak lazim. io, dazzle, mars, zeus falan yok. sk, slark, lich falan var hala. knight bufflari 2/4/6 diye gidiyor vs. eski surumde yani. degisik itemlar var yalniz. refresher yaptim gecen oyun her el iki gemi atiyor kunkka arka arkaya sjfkskdks.

kisacasi ben sevdim guzel oyun, deneyin.
  • play store mağazasında an itibari ile indirilebilen oyun efenim.
  • beklentileri tam karşılayamamış oyundur. mobile platform için kullanım kolaylığı biraz daha düşünülmeli. (beta olduğu için sunucu laglarından bahsermiyorum)

ben normal auto chess ime devam ederim aga.
  • hiç lag ile karşılaşmadım betadan sonra. server secimi oluyor avrupada oynuyorum belki ondandır.

bir kaç da build tavsiye edeyim late de iş yapacak lakin hero isimlerini dotaya göre siralicam.

ilk buildimizin adı
    dayan ey ejderfa

oyun başı mech veya savasci gidin cok onemi yok az hasar yemeye bakin 1 hp bile önemli.
    sonra bu arkadaşları gördükçe çekiyorsun. 2 yap yeter 3 lemeye çalışıp fantaziye gitme.
    omni, dk, abad, nessaj , kunkka, lina, ryla, eza( veya razor ), puck, venom.
    verdiği bufflar şunlar;
    4 knight
    6 human
    puck, venom ve dk full mana ile başlar. (adini unuttum o buffun)
    ve
    4 mage.
    attack ve direnç itemlerini dayayın ejderfaya taşıyacaktır.

sonra ki buildimizin adı

mermer delen

bu özellikle rakipler çok fazla warior a sahipse baya iş yapıyor . 9 warior bu buildi görünce türkan abla gibi kosuyor.
    traxe , abad , omni , dk, nessaj , necro, lich , +2 mage(fark etmez) son slotu da kafaniza göre artık.
    armor kırmaya yönelik.
    -9 armor veriyor karsiya
    mage buff x3
    knight 4
    penetration x4

böyle işte. öptüm
  • (bkz: auto chess: origin)
  • rook 7 olarak oyuna devam ediyorum. çok garip bir şekilde orijinalinden daha çok saran bir oyun yapmışlar. oynayan olursa id yazın birlikte girelim.
    edit: king 2 olarak devam ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap