• projenin tv'deki ve internetteki hiçbir tanıtımında buranın gaziosmanpaşa'da olduğu yazmıyor. iletişim bilgilerine bakıyorum küçükköy-istanbul diyor, ulaşım krokisini tıklıyorum, 20 km uzaktaki havaalanı ve 15 km uzaktaki maslak'a göre referans verilmiş. bak bağırarak söylüyorum, burası gaziosmanpaşa'dadır, hatta gaziosmanpaşa karayolları mahallesi'ndedir. daireye yarım milyon sayıp gündüzleri gazi mahallesi ve tem kenarındaki diğer sultangazi favelalarıyla göz göze gelecek, kimi akşamlar molotof kokusunu genzinde hissedeceksin, haberin olsun.

bir de 36l olayı var, burayla alakalı. 36l avrupa konutlarından kalkan, tem üzerinden 4. levent, levent ve beşiktaş'tan geçerek kabataş'a giden ekspres otobüs hattı. gop'un ardıl semtlerinden bu muhitlere ulaşım eskiden en iyi ihtimalle 3 aktarma ile mümkündü. ne güzel işte amk şikayetçi misin demeyin. eskiden sanki orada hiç insan yaşamıyormuş gibi hat koymayan iett, başka bir rezilliği kapatmak için 36l'yi işletmeye koydu. avrupa konutlarında yerleşimin başlamasından bu yana 2 senedir siteden levent metro'ya ücretsiz servis vardı. ücretsiz bak. amk o kadar ayrıcalıklı ki hayat avrupa konutlarında, şehir içi ulaşıma para vermesen de olur. ancak çevre sakinlerinin protestolarıyla servis kaldırılabildi ve kamunun kullanımına açık 36l hattı açıldı.

durum böyle agalar. dediğim gibi gop orası. arabada levye her türlü bulunsun.
  • icinde iki yıla yakındır yaşadığım,ve hatta dayanamayıp ev aldığım site.
    yani gaziosmanpaşada yaşıyorum demeye alışmak zor evet ama gop çocuğuyuz diyince de ortamlarda komik oluyor eğleniyorsun *

geyik bir yana,eskiden bir lojman yaşantınız falan varsa sitede şöyle bi akşam yürüyerek dolaşmanız ilk izlenim olarak aklınızı çeler zaten.çocuklu aileler,büyük koşu yapabileceğiniz güvenli bir alan,kimin yaşadığı belli olmayan yeni türeme siteler gibi değil asla,evlerin içi de zaten alışık olduğumuz türk tasarımında.migros,kuru temizleme kuaför yeme içme tekel falan yani siteden çıkmadan her işinizi halledersiniz.ulaşım arabayla evet ama avmye gitmeden aylar geçiyor bazen,daha az arabaya biniyoruz buraya taşındığımızdan beri diyebilirim...

evler metrekare fiyatı gopta olduğu için maslakın 2/3 ü kadar,o yüzden de geniş aslında,2+1 c ve d tiplerindeki gömme dolaplardan sonra istanbulda hiçbir yerde 2+1 eve sığamayacak gibi hissedersiniz kendinizi...tasarımı da güzel evlerin,içleri de şu an 8 yıllık olmalarına rağmen onlarca ev gezdim inanılmaz dökülen bir tane ev görmüşümdür sadece...nefin daha önce bir sitesinde de oturdum yani saçma ev tasarımı,evlerin brüt ve net metrekareleri arasındaki inanılmaz farklar 2 yılda elinde kalan detaylarla uğraşırdık,hatırlamak bile istemiyorum...

güvenlik konusunda hiç problem yaşamadık,hiç eylem molotof hırsızlık vs görmedik(neler yazılmış başlıkta inanamadım,istanbulun neresi tekin artık anlamıyorum o da ayrı zaten...) kapıda anahtarı unutup akşam eve gelip kapıda ellenmemiş bulduğum olmuştur mesela :)

yazılmış daha önce ama evin içine de verilen jeneratör inanılmaz ötesi manyak gerekli bişeymiş.olmayan başka bi siteye çıkmam,çok net. ortak alana jeneratör verildiği için koridora ütü masası atıp ütü yapmışlığım vardır sinirden küfür ede ede,evet yine nefin bi sitesinde otururken...

aidatlar da manyak ötesi ucuzdur,yine maslakta vs.başka sitelerde 3 katını istiyorlar aynı hizmetler için,abartmıyorum.teknik serviste de evdeki her şeyin yedeği vardır ve sorunlar artık kronik her evde olduğu için 50-60 liraya hallettiremediğiniz iş yoktur sitenin tekniğinde çalışanlara,buna parça işçilik dahildir.parçanın aynısını buldun aldın bulduğun usta değiştirdi oldu olmadı derdi yok :) ekstra işe de gelirler avize takma elektrik işleri su işleri vs vs...

tem gürültüsü cam açmazsanız yok,dibindeki bloklardan birindeyim şu an hatta.evler arası ses yalıtımı çok iyi,ısı yalıtımı çok çok iyi.sitede ortalama 100-150tl doğalgaz faturası gelir.evet kışın ortasında en manyak yaktığınız zamanlar.çocuklu ailelere falan 200tl gelir en fazla.şaka gibi ama gerçek :) metro da 2018de gelirse tadından yenmeyecek sitenin tek eksiği toplu ulaşım maalesef...

yani kısacası reklam gibi olsa da ben aşırı memnunum,genelde de insanlar çok memnun gelen çıkamıyor,maslak kağıthane gibi aynı derece boktan yerlerde yaşamaktansa bence kesinlikle tercih edilir.ha beşiktaşta nişantaşında kadıköyde oturacağım illa ki derseniz ona lafım yok,o bambaşka bir kulvar.site hayatı arıyor ve merkeze en yakınolan ama boktan ilçelere yapılan siteler kulvarındaysanız eğer bence açık ara önde :)

sorusu olanlar yine yeşillendirebilir efenim...
  • hayır 5 yıldır oturduğum site olmasa burada yazılanları okuyup korkup adımımı atmazdım.

her ne kadar başka sebeplerden taşınmayı düşünsem de gayet güzel bir 5 yıl geçirdim bu sitede. yönetimi düzgündür, sitenin içi çok düzenlidir, her türlü teknik destek konusunda 7/24 yardımcı olurlar, temizlik asla aksamaz ve oldukça yeşil, huzurlu bir sitedir gayet. bloklar arası geniş alanlar olması ve bu alanların güzel değerlendirilmiş olmasından bahsetmiyorum bile, gelin görün. tek sıkıntısı ulaşımdır, o da işinizin/okulunuzun nerede olduğuna göre değişir zaten.

bir kez daha ekşi yazarlarının her boku abarttığını kanıtlayan başlıktır kısacası.
  • eksileri:
    istanbul un en varos semtlerinden birinde bulunuyor olmasi.
    fiyatlarin asiri yuksek olmasi.
    ulasim sorunu.(36l den sonra biraz rahatladi)
    gazi mah. faktoru dolayisiyla guvenlik sorunu.
    cok katli yapilar olmasi/nerde cokluk orda bokluk/
    alman arkadaslarin getto diye dalga gecmesi. gerci ben de dalga geciyorum surekli.
    ayni paraya cok daha guzel bir semtten ev sahibi olmak mumkunken burdan ev alan insanlarin beklentileri nedir cok merak ediyorum. fatih akdeniz caddesindeki iki dairesini satip buradan bir ev alan tanidigim var/allah akil fikir versin/.
  • fiyatlar pahalı ve asıl ilginç olan buna rağmen parası olup ta tem in egzost ve gürültü kirliliğini çekmek için buraya para verenler var. marketing dedikleri olay budur.
  • fiyatları uçmuş, terörün ve dağın başında bulunan toplu konut projesidir. eğer arabanız yoksa ulaşım çok zordur. ayrıca temden gelen egzost gazından dolayı pencereler, perdeler simsiyah hale gelmektedir. uzaktan güzel gözüksede bir yıl yaşadıktan sonra hiçte yaşanılacak bir yer olmadığını anlıyorsunuz.
  • version 2.0 için talep toplama formu yayınlanan sitedir.

ancak 3100 konutluk abisinin aksine tem 2'de 500 konut bulunacaktır. sadece 500 konutla 350 milyon tl ciro elde edilmeye çalışılacağından konut başına düşecek fiyatları varın siz hesaplayın.
  • ne kadar kenar mahalle psikopatı varsa güvenlik görevlisi yapmış, bu psikopat güvenliklerin insanları taciz ettiği varoş site... şikayet ettiğiniz güvenlik amiri de bunlardan. belki de personelle aralarında başka ilişkiler olabilir. dolayısıyla 'görevini yap' dediğiniz için psikopatça saldıran güvenlik görevlisi ertesi gün önünüzü kesip “beni şikayet etmişsin bak bir şey yapamadılar bana” diyebilecek cesaret sahip

yani bir sürü para verip de serserilerle muhatap olup, can güvenliğinizi sıfırlamak istiyorsanız bu sitede oturun
  • 2008 yılında satışına başlanan 3000 konuttan oluşan gaziosmanpaşa'da yer alan toplu konut projesi.

2008 yılında 3+1 daireler 220.000 tl gibi bir rakamla satıldı. nişantaşı, etiler, esentepe gibi semtlerde oturan beyaz yakalılar, avukatlar, doktorlar, orta ölçekli firma sahipleri "güvenli, depreme dayanıklı, otopark problemi olmayan, merkeze de çok uzak olmayan" bir proje arayışındaydılar. haliyle bu talep avrupa konutları tem arzı ile örtüştü. fiyatı uygundu, levente 9 km mesafede. o nedenle ciddi talep gördü. yaşayanlar çok zengin değildir, orta-üst (jargonda +b diye geçer) gelir grubu mensuplarıdır. ancak belirli bir standartları vardır. gaziosmanpaşa'dan ziyade tem üzerinde olduğu için her yere yakındır. 2008 yılında bahsettiğim profil burayı tercih etti, şimdi kemerburgaz ve göktürke kayıyorlar. 10 yıl içinde avrupa konutları tem'in de profili ciddi anlamda değişecek maalesef.
  • aklı olan insanın, hızla uzaklaşması gereken. son dönemlerin modası toki'nin, çetinsaya ortaklığı ile yaptığı konutumsu. en başında; yönetim, size hiçbir gelir-gider tablosunu açıklamaz. sitede, her türlü çalıntı araçların zulalandığı otoparklar mevcuttur. güveliği olan sitede, hırsızlar elini kolunu sallaya sallaya gezerler. site içindeki sosyal tesislere, dışarıdan insanlar rahatça girebilir fakat; anneni-babanız geldiğinde 30 dk. kapıda bekletilir. ev içine kullandıkları malzemelerin kalitesizliğinden; dolaplar dökülür, sigorta kutuları yanar, vs. 10-12 yaşındaki çocuklar, atv ile terör estirir. otoparklarında, içki alemleri, drift yarışları yapılır.
    (bkz: parasıyla rezil olmak)
hesabın var mı? giriş yap