• sevgiyle andıgımız dosya adı.
  • arşivler içinde bulunursa, içinden ne çıkacağı bilinmeyen sürpriz yumurta kıvamında olur.
  • tüm zamanların en çok izlenen filmi.

(bkz: resmi olmayan kaynaklar)
  • bir efsane. 2000'li yılların en makbul formatı. o yıllarda elimize geçen cd'lerde, kasa yerine birbirimize getirmeyi akıl ettiğimiz hard disklerde görüldüğünde en heyecan veren formattı avseq01.dat. çünkü kapsamı, genellikle içinden ne çıkacağı belliydi. anlayacağınız kinder yumurta gibiydi bu isim ve ardından gelen format. fifa 2000, max payne cd'si diye gelen cd'lerin, hard disklerdeki "sanatsal tablolar" vb. isimli klasörlerin içinde kaç defa bu isme rastladığımı bilirim.

ancak zaman avseq01.dat'ı da eskitti. internette dosya paylaşımı arttıkça, dosyaların fake olmadığını kanıtlamak için dosyalara isim getirme zorunluluğu ortaya çıkıp, yeni popüler dosya formatları internet arenasında boy göstermeye başlayınca olan bizim ayşegül.dat'a oldu. gerçi msn'in "ne dinliyorum" özelliği çıktıktan sonra, avseq01.dat yazısını görüp offline olarak kaybedilen arkadaşlar yüzünden de bu format yitip gitti diyorlar ama bilemiyorum?!?! özlüyoruz.
  • yerini ".....dvdrip.xvid.avi", ".....720p.brrip.mkv" gibi isimlerin aldığı eski dost.
  • yerini .xvid .avi .mkv ve 480p 720p hatta 1080p lere bıraktı. özledik seni p siz avseq01
  • (bkz: ayşegül)
  • çocukken pek anlamazdım bilgisayardan. bu avseq01.dat'ı bozuk veya açılmıyor sanır ve bunun neticesinde birçok belgeseli çöpe atmıştım. belgeselin konusu mu? he o şey canım şey işte:)) *
  • insanı ergenliğine götürür. ağzı kulaklarında salyalar akıtarak öyle hayale daldırır.
hesabın var mı? giriş yap