• oha sözü yazılmamış.

gülerek yudumladım yılın yağmurları
    eğildi bahar dalları
    koştum rüzgarlara bulut kuşuyla
    öpüldüm coştum dalgalarla
    uyanmadım hiç uykuluğumun içinde
    ufuklara daldım doyumlandım
    beni bekleyin göçmen kuşlar
    içimden çıktı busecik makamlar
    boncuklu heceler
    mutluluk verir bana

uçmayınca hayatlar bölünür
    bölündükçe uykularda ölünür...

goğün kudretini üstüme örttüm
    güçlendim güzelleştim
    şarkılar söyledim
    aşık gördü beni
    gözlerimi deldi
    uyaklı sevişmeler hiç tükenmedi

uçuşun mavi kanatlar
    büyür gider gülücükler
    neden bu yaşlar?

yeller alır gider geceleri
    ay gözü yaşlı bakar
    tümden gelip
    tüme varan insanlara
  • "ay gözü yaşlı bakar tümden gelip tüme varan insanlara.." kısmıyla doruğa çıkan şarkıdır...
  • şarkının sonunda yavaş yavaş süzülen akordeon sesi de gözü yaşlı bakan ayın gözyaşı gibidir.
  • murat yılmazyıldırım'ın etkileyici şarkılarından biridir. akustik bir şarkıdır. yalnız başına kaldığınız ayışığı olan bir gecede, şarkının sonlarında kemanlar iyice coşar, sonra bi bakmışsınız, siz de o kemanlardan biri olmuşsunuz. ay "gözü yaşlı bakar tümden gelip tüme varan insanlara" cümlesinin de sizin kemanlaşmanızda etkisi vardır. zaten o yaylılar giderek sizi etkisi altına alıyordur. burda anlatmakla olmaz kardeşim bu iş. dinlenesidir.

edit: şarkı düş sokağı sakinleri dağılmadan öncedir. o yüzden düş sokağı sakinlerinin demek belki de daha doğrudur.
  • (bkz: dus sokagi sakinleri)

gulerek yudumladim yalin yagmurlari
    egdi bahar dallari
    kostum ruzgarlara bulut kusuyla........
  • hüzünlü baharların şarkısı. ilkbaharın mahmurluğu, sonbaharın yorgunluğu gizlidir ezgilerinde. çoğu düş sokağı sakinleri şarkısı gibi sözleri muhteşemdir, ama müziği daha da muhteşemdir. sondaki akordeon güzellemesi de sonbaharın son günlerinde yaşanan 'bahardan kalma bir gün' tadında bir sürpriz gibidir.

"ay gözü yaşlı bakar
    tümden gelip
    tüme varan insanlara"

satırlarıyla, şarkı sözlerinde de felsefe yapılabilirmiş diye düşündürür, sevindirir.
  • düş sokağı sakinleri'nin şöyle güneşli parçalı bulutlu bir ikindi parçası.
    sözleri etkileyici ve güzeldir. okunsa şiir olur.
hesabın var mı? giriş yap