• iki eski başarısızlıkla yüzleşmeye eşdeğerdir.

biri yıllanmış olabilir bunların. yanında yeni sevgili ile tıngır mıngır yürümektedir. karşılaşırsınız, ayaküstü gündelikten biraz sohbet.. fazla acıtmaz canınızı artık, belki de hiç acıtmaz, ufak bir hey gidi günler nostaljisine sürükler ancak, iyi anılarınız varsa.

diğeri ise taze bir yaranın müsebbibi olabilir ki bu durumda kendinizi frenlemekten, sadece dokunamamış olmak bile acıtır canınızı. hele bir de hala hayatınızın adamı olduğunu düşünmekteyseniz... içiniz yırtılır.

bu entryi girerken de içten içe bilirsiniz ki, zaman müthiş bir dönüştürücüdür. ikisinin de yazgısı birer kabuğa dönüşmektir.
    sadece yara izlerinin derinliği farklı olur.
  • nostaljik bir gün yaşanacağına delalettir. sevgililerden birine "ay kilo mu aldın sen", diğerine de "uykusuz musun yüzün solgun görünüyor" cinsi ayarlar verilerek hayata devam edilir.
  • böyle bir matematik sorusu hatırlıyorum liseden kalma. şuydu galiba: "tokmakzade'nin toplam 3 eski sevgilisi vardır. her gün bunları düşünmeden, sağa sola bunlardan bahsetmeden, kafa sikmeden duramaz. üstelik kendisi gibi düşünen birkaç yüz kişiyle sanal bir platformda buluşmuştur. bu durumda tokmakzade'nin aynı günde iki eski sevgilisi ile karşılaşma ihtimali nedir?"
  • iki eski sevgiliyi el ele, kol kola, yanak yanaga, dudak dudaga gormektir asil gozlerindeki buguyu anlamlandiran...

(bkz: guluyorum)
  • iki eski sevgiliyle de halen aynı okulda okuyan biri için çok da şaşırtıcı olmayan, "hatıralar sarmış dört bir yanımı" tadında bir rastlantı.
  • ankara gibi belli mekanları olan bir yerde yaşıyorsanız her gün başınıza gelmesi muhtemel bir olaydır.hatta iki tanesiyle karşılaşmanıza dua etmeniz, üç veya daha fazlasını görme ihtimaliniz olduğunu unutmamanız gerektiğini hatırlatan bir durumdur.yalnız eğer başka bir şehirde iki tanesiyle karşılaşırsanız,tez zamanda artık "bende bir cenabetlik var heralde" diye düşünmeye başlamanız,hayatınızı gözden geçirmeniz ve 20 yıllık hayatınıza* o kadar sevgiliyi nasıl sığdırdığınızı düşünmeniz gerekmektedir.sonuç ise eski sevgililere daha fazlasını eklememe kararı alıp bunu bir türlü uygulayamamakla sonuçlanmaktadır.
  • eski sevgili ile karşılaşmanın gereksiz bir şey olduğunu düşünüyorum. tesadüfi olmasa da saçma, tesadüfen olsa da. eski sevgili, geçip gitmiş bir zamandır. yaşarken sadece bir zamanı anlayabilir ve kavrayabilir insan. eski sevgili ile karşılaşmak, bugünün üzerine geçen salıyı da katmak gibi. bir günde dört günlük üzülmek gibi. heleki bir günde iki tane eski sevgili ile karşılaşmak, bir haftayı bir günde yaşamak gibi bir şeydir.

iki taneyle de karşılaşmayın efendim. bir eski sevgiliyi gördüğünüzde, önleminizi alın. gözlerinizi sımsıkı kapatın, doğruca eve gidin. panjurlar kapansın, pencerenin önünden geçebilir başka bir eski sevgili. televizyon kapansın, sokak röportajlarında biri çıkabilir.

yine de bunu bize yaratıcının yaşatmayacağı düşüncesindeyim. "şüphesiz ki insanlara taşıyabilecekleri kadar yük verilir" çünkü.
hesabın var mı? giriş yap