blindman

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (525)
  • 2556
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

9 şubat 2012 galatasaray cska moskova maçı

elbette maç bitti, gözlerimiz yaşlarla kalakaldık öylece ekran karşısında... öncelikle sahadaki tüm galatasaraylılara helal olsun ki muhteşem bir performans koydular. galibiyet muhteşem çünkü galatasaray medical park'ın euroleague lisansı alabilmesi için büyük bir takımdan galibiyet alarak yönetime "biz figüran değiliz." mesajı vermesi gerekiyordu. ikincisi de hep mücadele eden takımın olympiakos maçından sonra bir kez daha zor maç kazanarak özgüven kazanması gerekiyordu.

geri kalan maçlara bakarsak bu takımın yunanistan'da olympiakos'u yenmesi lazım ama yenmek çok zor. yenilmek de çok zor. öyle bir takım bu sene galatasaray... bakacağız ve orada da savaşarak elensek de savaşarak eleneceğiz.

çok uzun zamandır 2000'lerin başından beri euroleague'i takip etmiyordum ama bu sene oldukça içine girebildim gene sistemin. bence galatasaray seneye de aynı başarıları elde etmek ve ilerlemek istiyorsa takımın nüvesini bozmadan bir kaç oyuncuyu değiştirmesi yeterli olacaktır. jamon gordon, josh shipp ve luksa andric kesinlikle elden çıkarılmamalı ve jaka lakovic ve preston shumpert yerine bir adet içten patlamalı sağlam şutör, bir tane de gene şutör bir 4 numara gerekiyor. 2 numara için amerikalı bir guard bulmak gerekecek ama bence 4 numara için mirza teletovic en süper seçim olur. yüklenmek gerekir. ve eğer donatas motiejunas en az bir sezon daha kalmak isterse avrupa'da gene uygun olacaktır. olmuyorsa da artık boris savovic yerine bu tür üst düzey ve şut tehditi olan bir oyuncunun alınması lazım. bir de eğer semih erden dönecekse şanslar denenmeli...

sonra da gene savaşmak lazım son topa kadar...

devamını okuyayım »