şükela:  tümü | bugün
 • iş arkadasını,okuldan olanlarla;sevgilini diger arkadaslarınla;sevgilinin ailesini,kendi ailenle tanıstırmama...
  kısacası sosyal hayatını birbiriyle kesişmeyen kategoriler halinde yasama durumu
 • yazın izlediğim bir bölümünde uyuşturucu batağına girmiş kötü lise gençlerinin bir magic the gathering kartı ile uyuşturucuyu masada ezip, hazırladıklarını gördüğüm mesaj kaygılı gereksiz dizi.
  altı senedir mtg ile içli dışlıyım, böyle bir kullanımını görmemiştim mtg kartlarının. helal olsun yönetmenine magic ile uyuşturucuyu özdeşleştirmiş ya, bir şey diyemiyorum.
 • ayri dunyalar

  siyah ile beyaz
  zittir birbirine
  derler
  isigin varligi yoklugundan
  yansimalardan
  her gun her saniye
  zitliklar kavrar benligimizi
  doner durur
  ayri dunyalarin insaniyiz deriz
  bazen bir serseriyiz
  bazen ciddiyiz
  gozlerin icindeki piriltinin
  farkedilmesi bile
  degistirmez bu gercegi
  soyut baglar
  dayanamaz bazen
  ve yok olur gider
  kumdaki izler gibi
  hatirlanirlar ama
  aci olan
  yasanmisliklarin bitmesi mi
  yasamamak mi sorarsan eger
  verebilecegin tek cevabi
  bulmak icin
  hayatin siyaha bictigi rolun
  beyazi tamamladigini
  dusunerek
  dogmamis bir bebegin
  ruhunun cigliginda
  bulursun."
 • 1974 yılında çekilen ve başrollerinde cüneyt arkın ve gülşen bubikoğlu nun oynadığı, konusunda,bir lise gencinin mafya babasına aşık olması ve bunun üzerine gelişen olaylar anlatılmaktadır.
 • yerim seni sosis diyerek türkiyede kısa bi ün yaşayan minik kızımız dizide çift rol oynamış ve diziden hemen sonra da unutulup gitmiştir.
  dizide kaan girginbabasını canladırmaktaydı...
  dizi ardından gelen ateş dansısayesinde tarafımdan ucundan azıcık izlenmişti.
 • dün sabah tnt' de yayınlanmış olan film. bir sahnesinde de şener şen parasını kumarda kaybeden kişi rolündedir.
 • müziği melih kibar, sözleri çiğdem talu, düzenlemesi atilla özdemiroğlu'na ait erol evgin şarkısı.
 • 1974 yılında çekilen baş rollerinde gülşen bubikoğlu ile cüneyt arkın'ın oynadığı film.

  konusu:

  --- spoiler ---

  fırtına kemal (cüneyt arkın) yardımsever, iyi kalpli, güçlü bir gece kulübü ve kumarhane sahibidir. amansız tayyar (turgut özatay) kulübü ve kumarhaneyi kemal’den almak ister. kendisinden çiçek almadığı günü uğursuz saydığı fatma ana’nın torunu aslı (gülşen bubikoğlu) yatılı eğitim görmektedir. babası hapiste olduğu için utanıp arkadaşlarına sürekli yalan söyler. dalgın bir şekilde yürürken kemal arabası ile genç kıza çarpar. bu hafif kaza tanışmalarına vesile olur. aslı kemal’den bir geceliğine babası rolünü oynamasını ister. baloda arkadaşlarının hayran kaldığı kemal’i kıskanır. kemal oyunu sürdürür, hatta evinde parti bile verir. gece kulübünde kemal ile güzel vakit geçiren aslı bu yakışıklı adama aşık olmuştur. çıkışta tayyar’ın pusudaki kiralık katili kemal’i vurur. kemal hastanede polise hiçbir şey söylemez. aslı eve döndüğünde kemal’e bakar. aralarında duygusal bir bağ gelişir. kemal aslı’yı tehlikeli yaşamının dışında tutmak için ayrılmak ister. evde birlikte çekilmiş resimlerini gören fatma ana kemal’e hesap sorduğunda, aslı’nın torunu olduğunu öğrenen kemal, onun kendinden soğuması için çiçekçi kadından yardım ister. fatma ana eve döndüğünde aslı’yı intihar mektubu yazarken bulur. kemal’in evli ve çocuklu olduğunu söyler. kanıtlamak için restorana gittiklerinde tayyar aslı’yı kaçırır. serbest kalması karşılığında kemal’den kulübü ve kumarhaneyi vermesini talep eder. kemal’e tuzak kuran tayyar’la aralarında çatışma çıkar. çatışma sırasında ağır yaralana kemal, polis geldiğinde tutuklanmadan önce bir süre izin ister. aslı ile konuşur, onun yuvaya dönmesini, bu tehlike dolu hayatında ona güvenli bir yer bulamayacağını, birlikte bir yaşamın olanaksız olduğunu anlatır. aslında, o da aslı’yı çok sevmiştir. yaralı olduğunu genç kıza belli etmez. aslı çaresiz ve buruk, evine döner. kemal ise teslim olup götürüldüğü polis arabasında son nefesini verir…

  --- spoiler ---

  filmin akılda kalan en önemli öğesi finalde yer alan une belle historie'nin tanju okan, nilüfer ve modern folk üçlüsü tarafından yorumlanan türkçe versiyonu kim ayırdı sevenleri şarkısıdır.
 • bu filmde gülşen bubikoğlu'nun giydiği bir okul eteği vardır kiii, aman yarabbi. yürekleri hop hop ettirir.