şükela:  tümü | bugün
  • diyarbakır'ın hani ilçesi'ne bağlı topçular köyü'nde görev yapan müzik öğretmenimizdir. ayşe oral savaşın, silahların, yokluğun içindeki çocuklara dünyanın en anlamlı en güzel dilini öğretmek için kolları sıvamıştır.

5,6,7 ve 8. sınıflar arasında 18'i kız,2si erkek öğrenciden oluşan 20 kişilik ritim grubu ile çocukların yüzlerine bıraktığı mutluluk ve özgüven biz izleyenlerin gözlerini yaşartmıştır, umut olmuştur.

karton, ahşap gibi malzemelerden yaptıkları enstrümanlarla başlayan grup bu gün ayşe öğretmenin inancı, çocuklarından gelen manevi desteği ve emeği ile bu gün darbuka, tef ve bardak eşliğinde sürmektedir. ayşe öğretmen, çocuklarına 3 ay ders vererek, enstürmanları çalabilecek kıvamı sağlamış sonra, köylülere 3 mini konser vermiş ve ailelere bu fikri beğendirmeyi başarmıştır.

(bkz: hanimiş ritim grubu)
  • beyazıt öztürk'ün programında "çocuklar ölüyor" dediği için 1 yıl 3 ay mahkumiyet aldığını öğrendiğim kadın...

o gün programı rastlantısal olarak canlı izlemişliğim var. pek beyaz izlediğim söylenemez oysa...

kadın ne demek istedi?

(bkz: yazdıklarımı sildim)

ben bu ülkedeki 80 milyonun ayşe öğretmenin bulunduğu algıda aynı cümleyi kuracağına kefilim.

80 milyona 1 yıl 3 ay mahkumiyet kaç yıla tekabül eder? biri hesaplayabilir mi?

(bkz: fetö üzerinden kurduğum örneklemi de sildim)

adaletin kadını gözlerini açmış, terazi arkasında, kılıç ise demoklesin kılıcı.
  • ülkenin geldiği en güzel noktadadır kendisi. öğretmenleri içeri atıyoruz çocuklar ölmesin dediği için.

bu şartlar altında idam çıksın ve ilk olarak akp'yi komple yargılayıp sonucu verelim. tek çelsede biter zaten çoğunun davası.

öğretmen içeri giriyor ahali. öğretmen.
  • ayşe öğretmen ve bebeğine özgürlüğü
    bu memleket çok gördü
    keşke cezavinde resim yapmaya devam etse
    resimleri internet üzerinden satışa çıksa da
    evimin başköşesine assam
    yaşadığımız bugünlerin hatırası olur .
  • beyazıt öztürk adında korkağın programına telefonla bağlanıp kral çıplak dediğinden tutuklanıp cezaevine giren bir anne ve bir bebek..
  • bugun tahliye edilmis.
  • niye boş yere 15 gün yattı diyemiyoruz bebeği salındığı için seviniyoruz sadece.

ülke tımarhaneden farksız. diktatörün keyfi yerine gelsin diye içeri atılan diğer insanların da özgürlüğe kavuştuğunu tez zamanda görürüz umarım.

"çocuklar ölmesin" diyenler değil, o çocukları öldüren terörist pkk bombaları şehirlere yığarken, pkk nın kucağına oturduğu için, görmezden gelen siyasiler ve bürokratların yargılanması gerekir.